Традиції українського писанкарства на хіміко-біологічному факультеті
Традиції українського писанкарства

на хіміко-біологічному факультеті

Напередодні Великодня викладачі та студенти хіміко-біологічного факультету організували передвеликодній майстер-клас з розпису писанок. Мета заходу — зберегти досвід українських писанкарів та популяризувати традиції серед молоді.

Студенти групи СОБХ-32

Студентки факультету Лілія Головацька (СОБХ-21) і Вікторія Суда (СОПН-24) продемонстрували присутнім взірці писанок різних регіонів України, розповіли про історію писанки та представила відповідний презентаційний матеріал, який містив зокрема й інформацію щодо художніх символів, які майстри втілюють у розписі. Також дівчата розповіли про особливості роботи з писачком, воском і барвниками.

Активні учасники заходу декан факультету, проф. О. Боднар, зав. кафедри хімії і методики її навчання, доц. В. Барановський, доц. Н. Москалюк

Під час майстер-класу присутні самостійно розписали писанки слідуючи інструкціям, пройшовши всі необхідні етапи — від підготовки поверхні яйця до видалення воску після фарбування. Переглянувши символи здоров’я, волі, щасливого життя, доброго врожаю учасники заходу більш свідомо обирати сюжети та кольори для власних писанок. Було весело, цікаво і незабутньо, оскільки для багатьох студентів це був перший досвід розмальовування писанок воском.

Тарас Тріщук і Наталія Онищук студенти групи СОБХ-21

Дякуємо учасникам за участь в майстер-класі, особливо Лілії Головацькій і Вікторії Суді за популяризацію українських традицій.

Учасники заходу

Щиро вітаємо всіх із прийдешнім святом Воскресіння Христового й бажаємо добра, миру та злагоди в кожному домі. З непохитною вірою у Перемогу творимо красу власними руками і підтримуємо наші традиції!

Заст. декана з виховної роботи, доц. Наталія Москалюк

До списку