Інформаційно-обчислювальний центр

Структура відділу:

·  обчислювальний центр, кабінет № 50;

·      серверна;

·      центр комп’ютерного тестування, аудиторія № 52 (обслуговує інженер Юлія Кубік);

·      зал Інтернет-ресурсів, аудиторія № 37;

·      комп’ютерний клас № 135 (обслуговує інженер Михайло Кубік).

Відділ обчислювального центру створений у грудні 1999 року. На сьогоднішній день у ньому працює 11 працівників. Вони забезпечують створення умов для застосування сучасних інформаційних технологій у навчальному процесі та функціонування комп’ютерної техніки на робочих місцях працівників ТНПУ. Для потреб студентів організовано роботу 40 комп’ютерних класів, в яких проводяться заняття із використанням сучасних комп’ютерних технологій. Для осучаснення навчального процесу організовано роботу трьох мультимедійних аудиторій. Станом на 1 січня 2013 року в навчальному закладі нараховується 1569 комп’ютерів.

На початку 2001 року створено сайт ТНПУ за адресою:http://www.tnpu.edu.ua, який було розміщено на власному сервері. Сьогодні наш сайт висвітлює відомості про структуру ВНЗ, навчально-наукову та виховну роботу, а також містить електронні ресурси, фотогалерею та інформацію для абітурієнтів щодо вступної компанії.

У 2003 році для потреб аспірантів та викладачів створено зал Інтернет-ресурсів, в якому протягом 2005-2007 років обуло організовано доступ до електронних ресурсів дисертаційного залу Російської державної бібліотеки. У 2005 році відкрито центр комп’ютерного тестування, де спочатку проводилися вступні іспити, а згодом і здача семестрових та державних іспитів. Цього ж року відкрито новий комп’ютерний клас, який оснащено 30-ма ПК для потреб студентів.

За час своєї діяльності працівники обчислювального центру організували роботу та функціонування локальної обчислювальної мережі, яка об’єднує адміністративні корпуси ТНПУ (головний корпус по вулиці Максима Кривоноса, 2; корпуси № 2,3,4 по вулиці Винниченка, 10; корпус №8 по вулиці Громницького, 1а) та гуртожитки. Встановлені комп’ютери та сервери працюють виключно на ЛІЦЕНЗІЙНОМУ програмному забезпеченні фірм MicroSoft, AVP, 1С 7.0, 1С 8.0 та мають сертифікати відповідності по УКРСЕПРО. Локальна мережа підключена до глобальної мережі INTERNET. З 2010 року в нашому навчальному закладі організовано роботу бездротового доступу Wi-Fi, що надає студентам можливість працювати в мережі, використовуючи портативні комп’ютери з безкоштовним доступом до INTERNET. В студентському містечку організовано тестовий доступ до електронних ресурсів ТНПУ.

Для покращення комунікації та оперативності роботи структурних підрозділів ТНПУ з 1999 року організовано та протягом останніх років оптимізовано серверно-мережеву інформаційну систему управління на базі програмного комплексу „Облік”.

Основні напрямки роботи:

·       забезпечення функціонування інформаційних систем управління ВНЗ;

·       підтримка та планування розвитку локальної комп’ютерної мережі;

·       обслуговування, діагностика та ремонт комп’ютерів і комп’ютерної техніки;

·       консультації викладачів та співробітників університету з питань сучасних інформаційних технологій.