Науковий відділ

Проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва - доцент Фальфушинська Галина Іванівна
Телефон  (0352) 43-57-97
Наука

Науковий відділ Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка
 створено з метою координації наукової діяльності та науково-методичного забезпечення університету.
Науковий відділ є структурним підрозділом університету, який безпосередньо підпорядковується проректору з наукової роботи та міжнародного співробітництва, підзвітний та підконтрольний ректору університету.

Організація та проведення наукових досліджень в університеті базується на положеннях Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки», «Про наукову і науково-технічну експертизу».

Наукова робота в університеті здійснюється за такими основними напрямами:

• проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень з метою отримання нових знань у різних галузях й застосування їх у теоретичній та практичній діяльності;

• підготовка науково-педагогічних і наукових кадрів вищої кваліфікації через аспірантуру, докторантуру та прикріплення здобувачів наукового ступеня кандидат наук;

• науково-консультативне, організаційно-методичне та інформаційно-аналітичне забезпечення наукової діяльності;

• науково-експертна робота;

• проведення комунікативних заходів;

• видавнича діяльність;

• міжнародне наукове співробітництво.

Реалізація наукової діяльності університету здійснюється за наступними принципами:

• активна участь у формуванні та впровадженні наукової політики;

• збалансованість розвитку управлінського й виробничого потенціалу, фундаментальних і прикладних досліджень;

• органічна єдність розвитку системи наукових досліджень з економічним, соціальним та духовним розвитком суспільства;

• упровадження досягнень науки на практиці;

• використання сучасних методів наукових досліджень та інструментарію інформаційних технологій;

• інтеграція у світовий науковий простір.

Основними навчально-науковими підрозділами університету є факультети, інститути, кафедри та науково-дослідні лабораторії, які забезпечують проведення навчального процесу з відповідних спеціальностей, спеціалізацій, дисциплін, курсів, модулів, а також наукових досліджень.

Координацію, організаційно-методичне, консультативне та науково-експертне забезпечення наукової роботи в університеті здійснює ректорат, науковий відділ, відділ аспірантури, інтелектуальної власності, міжнародних зв’язків, наукова бібліотека, науково-дослідна частина, зокрема, щодо організації фундаментальних та прикладних досліджень, які фінансуються із державного бюджету.