На факультеті філології і журналістики  провели мовне свято (ФОТО)

На факультеті філології і журналістики

провели мовне свято

9 листопада до Дня слов’янської писемності та мови на факультеті філології і журналістики відбулося мовне свято «Кращої, ніж рідна, мови не буває».

Організували свято кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального мовознавства і слов’янських мов Бабій Ірина Михайлівна та студенти групи УФ-41. Присутніми були викладачі і студенти факультету.

Літературно-мистецька композиція складалася з кількох блоків:

• розпочали виступ із досить символічного образу слова, який нерозривно пов’язаний із образом найдорожчої людини – матері  (вірш А. Малярика «Мама»);

• друга частина була присвячена темі важкого становища української мови із 1720 по 1989 рр. (студенти продемонстрували відзнятий ними ролик прологу до поеми «Мойсей» Івана Франка);

• найбільш зворушливою стала тема війни («Лист солдатові») та ін.

Студенти подарували усім присутнім чудову поезію про мову. Звучали твори Василя Симоненка, Ліни Костенко, Андрія Любки, Руслани Дудич, а також авторські вірші.

Було представлено і комічну сценку, присвячену мовним питанням, «Від джерел до джерел» («Дизель-шоу»).

Завершили мовне свято презентацією та піснею.

Тож плекаймо рідну мову, підтримуймо її. У ній сила і перемога. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Студентка групи УФ-41
Ірина Павко

Читання поезії студентами групи УФ-41

Пісня - душа народу