Спільне засідання вчителів ЗОШ №26 Тернополя та науковців і студентів хіміко-біологічного факультету

Спільне засідання

вчителів ЗОШ №26 Тернополя

та науковців і студентів

хіміко-біологічного факультету

16 листопада 2017 року на базі ЗОШ №26 м.Тернополя відбулося засідання філіалу кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін, у якому взяли участь: учителі біології та хімії цієї школи Г.М.Нірода, І.М.Дем’янчук, С.В.Проців; доценти кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін ТНПУ Н.Й.Міщук, Г.Я.Жирська, студенти третього та четвертого курсів хіміко-біологічного факультету.

У рамках засідання було проведено відкритий урок учителя вищої категорії, учителя-методиста Дем’янчук Ірини Миколаївни у 9-Б класі за оновленою програмою з біології на тему «Фотосинтез». В обговоренні уроку зверталася увага на шляхи забезпечення доступності засвоєння учнями основної школи змісту навчального матеріалу, організації їхньої самостійної навчально-пізнавальної діяльності.

Для студентів було проведено тренінг з використання на уроках біології смартфонів, зокрема програми зчитування QR-кодів, розміщених у підручнику, з допомогою яких учні мають можливість оперативно працювати з флеш-анімаціями, які відображають фізіологічні процеси у клітині.

Результативним для всіх присутніх був майстер-клас з використання методу моделювання у біологічній освіті, зокрема моделювання органел рослинної та тваринної клітин.

Зацікавлено був сприйнятий учнями виступ екологічного загону «Молодь України». Студенти 31 групи продемонстрували набуті у процесі вивчення навчальної дисципліни «Еколого-натуралістична діяльність школярів» уміння та навички екологічної просвіти і переконали присутніх взяти активну участь у реалізації громадського проекту «Україна без сміття», до якого долучилася Тернопільська область.

Доцент кафедри загальної біології
та методики навчання природничих дисциплін
Міщук Н.Й.

Урок біології у 9-Б класі веде учителя вищої категорії, учитель-методист Дем’янчук І.М.

Робота в групах. Моделювання біологічних об'єктів

Використання смартфону для роботи з відеоматеріалами

Студенти  на уроці біології у 9-б класі
Студенти  на уроці біології у 9-б класі