«А слово – струм. А слово – зброя. А віще слово – вічове»

Рік німецької мови в Україні

«А слово – струм. А слово – зброя.

А віще слово – вічове»

27 листопада 2017 року  на  базі
Тернопільського  національного  педагогічного університету імені Володимира Гнатюка  у читальному залі № 4 філологічної літератури та видань іноземними мовами відбулася літературно - музична композиція, присвячена українсько-німецькому року, під назвою «А слово – струм. А слово – зброя. А віще слово – вічове». (Das Wort ist Strom- das Wort ist eine Waffe. Der Gemeinschaft gehört das weise Wort).

Леся Українка та
 Генріх Гейне. Ці два велети красного письменства – істинно народні митці – досягли вершин і яскраво презентували свої народи у світовій культурі. Поривання у майбутнє, властиве їм при житті, робить їх твори сучасними для багатьох поколінь.  Їм присвячений цей творчий захід.

Відповідно до програми співробітництва між кафедрою німецької філології та методики викладання німецької мови ТНПУ ім.В.Гнатюка та методичним кабінетом   відділу освіти   Підволочиської селищної ради   на 2017-2018 навчальний рік, методичний кабінет, вчителі німецької мови загальноосвітніх навчальних  закладів  Підволочиської селищної ради були запрошені на це свято.

Захід
підготувала  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Рокіцька Наталія Володимирівна   зі студентами старших курсів кафедри німецької філології та методики викладання німецької мови. Студенти  співали пісні, декламували вірші світових геніїв українською й німецькою мовами  та виконували композиції на музичних інструментах. Запрошені мали  змогу побачити цікаві сценки про життя й діяльність видатного класика німецької літератури Генріха Гейне та славної української поетеси Лесі Українки.

Учасники глибше пізнали  духовний і поетичний світ Генріха Гейне і Лесі Українки, ще раз переконались, що справжня поезія вічна, близька  людям різних націй і епох.

Завідувач методичним кабінетом   відділу освіти  Підволочиської селищної ради  Сакевич Г.Р., вчителі німецької мови щиро подякували декану факультету іноземних мов, кандидату філологічних наук, доценту Кебалу М.С.,

завідувачу кафедри німецької філології та методики викладання німецької мови, кандидату філологічних наук, доценту Яцюку І.Я. та кандидату  педагогічних наук, доценту  Рокіцькій   Н.В. за співпрацю, за таке чудове свято.

Наталія Володимирівна  подарувала вчителям німецької мови навчально-методичний посібник, який вони зможуть використати у своїй  роботі.

Сакевич

Галина Ростиславівна