На факультеті мистецтв відбувся «Концерт старовинної музики», присвячений творчості барокових композиторів (ФОТО)

На факультеті мистецтв відбувся

«Концерт старовинної музики»,

присвячений творчості

барокових композиторів

28 жовтня 2017р. у концертній залі факультету мистецтв відбувся «Концерт старовинної музики», який присвячений творчості композиторів епохи Бароко. У мистецькому заході брали участь студенти кандидата педагогічних наук, викладача Довгань Оксани Зіновіївни: Бойчук Юлія, Видиш Надія, Галабурда Василь, Дубас Христина, Москалюк Адріана, Виклюк Тетяна, Сокальський Руслан. Концертмейстер – Надія Володимирівна Терещук.

Розпочався вечір чарівними звуками «Канону» німецького композитора і органіста епохи бароко Йогана Пахельбеля у виконанні всіх учасників програми (канон – багатоголосний твір, де всі голоси виконують мелодію провідного голосу, вступаючи за чергою).

Шанувальники музичного мистецтва мали змогу почути шедеври одного з найвидатніших композиторів світу, що узагальнив досягнення музичного мистецтва перехідного періоду від Бароко до Класицизму, а в майстерності поліфонії і контрапункту не мав собі рівних серед сучасників – Йогана Себастьяна Баха (1685-1750), а саме: «Сарабанду і жигу» з другої партити для скрипки соло, першу частину «Скрипкового концерту» Мі-мажор та «Концерту для двох скрипок» ре-мінор у виконанні Василя Галабурди та Надії Видиш, «Арію» з оркестрової французької сюїти ре-мажор у виконанні викладача канд.пед.наук Оксани Довгань та концертмейстера Надії Терещук, першу прелюдію До-мажор з «Добре темперованого клавіру» (виконав на фортепіано Василь Галабурда).

У програмі концерту старовинної музики прозвучала «Прелюдія соль-мажор» сучасника Й. С.Баха, Георга Фрідріха Генделя (1685- 1759) видатного німецького та англійського композитора, що відкрив нові перспективи в розвитку жанру опери і ораторії, (прелюдія – відносно самостійна вступна частина до якого-небудь великого музичного твору або невелика самостійна п'єса), яку проілюструвала Адріана Москалюк.

Також на мистецькому заході присвяченому старовинній музиці епохи Бароко Тетяною Виклюк, Адріаною Москалюк і Василем Галабурдою були виконані такі скрипкові твори італійських композиторів-віртуозів: «Чакона» (музичний твір варіаційної форми) автора ансамблевої скрипкової музики Томазо Антоніо Віталі (1663 – 1745) та перша частина «Концерту для двох скрипок» ля-мінор Антоніо Вівальді (1678 1741) римо-католицького священника, автора більш як сорока опер, кантат, ораторій, творця жанру сольного інструментального концерту.

Живе виконання музичних творів супроводжувалося презентацією, яка містила портрети композиторів та ілюстрації архітектурних та образотворчих пам’яток стилю Бароко (розробила мультимедійну презентацію ведуча концерту Христина Дубас).

Поціновувачі мистецтва поринули у світ старовинної музики, пережили яскраві емоції та відчули дух епохи.

Після концерту декан факультету мистецтв, доцент, канд. пед. наук Стельмащук Зіновій Миколайович подякував, та привітав учасників концерту, заохотивши студентів до активної участі у майбутніх подібних культурних заходах.

Інформаційна група факультету мистецтв

Москалюк А. виконує «Прелюд» Г.Ф.Генделя

«Подвійний концерт» Й.С.Баха виконують Видиш Н. та Галабурда В.

Виконання «Канону» Й.Пахельбеля студентами канд. пед.наук, викладача Довгань О.З. та концертмейстером Терещук Н.В.
та концертмейстером Терещук Н.В.

Після концерту з деканом факультету мистецтв канд. пед. наук, доцентом Стельмащуком З.М.

Слово декана факультету мистецтв доцента, к.п.н.Стельмащука З.М.