Студенти історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка відвідали експозицію, присвячену “Історії українського війська новітньої доби”
Студенти історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка відвідали експозицію, присвячену “Історії українського війська новітньої доби”

До 75-річчя створення Української повстанської армії, напередодні  відзначення Дня Збройних Сил України 5 грудня 2017 р. студенти групи ІС-12 історичного факультету разом із куратором, доцентом кафедри нової і новітньої історії та методики викладання історії Валіон О. П. відвідали Тернопільський обласний краєзнавчий музей, зокрема, експозицію, присвячену “Історії українського війська новітньої доби”.

Студенти мали можливість  простежити за  еволюцією та особливостями становлення і розвитку українських воєнізованих угрупувань.

Завідувач сектору відділу нової і новітньої історії  –  Володимир Пукач  фахово й цікаво розповів про українські війська періоду Першої та Другої  світових воєн, зокрема, про створення та діяльність загонів УСС та УПА. Крім того, музейна виставка містить чимало цікавих матеріалів про війну в Афганістані.

Увагу студентів привернула новостворена музейна експозиція, присвячена  сучасним суспільно-політичним подіям української історії, зокрема, Революції гідності та військовим діям на сході України (АТО) .

На виставці була представлена реконструкція військового спорядження  українських воїнів на різних етапах боротьби за незалежність. Також студенти ознайомилися із оригінальними речами військових Української держави, що дозволило відтворити повну картину їх бойового шляху.

Наприкінці екскурсії майбутні історики задавали запитання та  висловлювали власну думку щодо тематики музейної виставки.

Студентки групи ІС-12
Сеньків А. Є.,
Процишин С. Р.
Куратор групи,
доц. Валіон О. П.

експозиція, присвячена “Історії українського війська новітньої доби”

Студенти мали можливість  простежити за  еволюцією та особливостями становлення і розвитку українських воєнізованих угрупувань

студенти групи ІС-12 історичного факультету з куратором Валіон О.П.