Першокурсники історичного факультету відвідали академію пам’яті, присвячену Кирилу Осьмаку (ФОТО)

Першокурсники історичного факультету

відвідали академію пам’яті,

присвячену Кирилу Осьмаку

6 грудня відбулася академія пам’яті, присвячена діячу Української Центральної ради, діячу ОУН, Президенту Української Головної Визвольної ради Кирилу Осьмаку.

Кирило Осьмак – голова Української Головної Визвольної Ради (УГВР), знакова постать у нашій новітній історії, хоч і недостатньо знана серед українського загалу. Лише після здобуття незалежності завдяки доступу до татуйованої, спаплюженої інформації його ім’я посіло гідне місце у свідомості сучасного українця. Як видатного діяча, гідного репрезентанта активного українства, здатного і готового в умовах несвободи чинити опір колоніальному тискові і гніту тоталітаризму.

На академії була присутня донька Кирила Осьмака – Наталія. Вона поділилася спогадами про легендарного батька та репрезентувала книгу ‘Кирило Осьмак: автопортрет в листах на тлі Владімирського централу’.

Під час заходу звучали пісні у виконанні тернопільського фольклорного гурту ‘Пшеничне перевесло’ та студентів Тернопільського технічного коледжу ТНТУ ім.. І.Пулюя. Уривки з поеми Д.Павличка ‘Кирило Осьмак’ зачитали учні Тернопільської ЗОШ №29. Родзинкою академії став перегляд фільму ‘Кирило Осьмак – незламний Президент’

Мельничук Назар

Фото: Антонюк Назар