Факультет іноземних мов провів ІІІ міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми іноземної філології та освітній соціокультурний процес»

8-9 грудня на факультеті іноземних мов проходила ІІІ Міжнародна конференція «Актуальні проблеми іноземної філології та сучасний соціокультурний процес». Співорганізаторами конференції були університет м. Шеффілд (Велика Британія), університет м. Трір (Німеччина), Люблінський католицький університет Івана Павла ІІ (Польща), перекладацька компанія «Східноєвропейські можливості» (Канада). Безпосередніми учасниками були представники України, США, Канади, Великої Британії. Матеріали для публікації в збірнику тез конференції та фахових виданнях «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Педагогіка» та «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Мовознавство» надіслали також науковці з Польщі та Казахстану.

Пленарне засідання відкрили доктор філософських наук, професор, проректор із наукової роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Буяк Б. Б., заступник міського голови  Тернополя Бицюра Л. О., кандидат філологічних наук, доцент, декан факультету іноземних мов Кебало М. С. та координатор конференції – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри практики англійської мови та методики її викладання Задорожна І. П.

Вітальне слово від проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва професора Буяка Б.Б.

На пленарному засіданні виступили:
Зєня Л. Я., доктор педагогічних наук, професор, декан факультету перекладачів Київського національного лінгвістичного університету;
Полковський В., PhD, сертифікований перекладач (Альбертський університет, Канада), директор перекладацької компанії «Східноєвропейські можливості» (Канада);
Кушнір І., PhD, університет м. Шеффілд (Велика Британія);
Єсипенко Н. Г., доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри англійської мови Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича;
Лабінська Б. І., доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича;
Дребет В. В., кандидат філологічних наук, доцент кафедри німецької філології та методики викладання німецької мови Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;
Бігич О. Б., доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри методики викладання іноземних мов й інформаційно-комунікаційних технологій Київського національного лінгвістичного університету.
Учасники ІІІ міжнародної науково-практичної конференції  «Актуальні проблеми іноземної філології та освітній соціокультурний процес»

Факультет іноземних мов провів  ІІІ міжнародної науково-практичної конференцію  «Актуальні проблеми іноземної філології та освітній соціокультурний процес»

В онлайн режимі було представлено доповідь О. Ріхтер (PhD, Вашингтонський університет, США).
На секційних засіданнях обговорювались проблеми дослідження фонетики, граматики, лексики, семантики, прагматики і лінгвістики тексту; порівняльного літературознавства; зіставного мовознавства і перекладу; теоретичних і прикладних аспектів навчання іноземних мов в умовах полікультурної освіти.
У рамках конференції відбувся навчально-методичний семінар для вчителів англійської мови. На запрошення доц. кафедри практики англійської мови та методики її викладання Олійник І. Д. волонтери Корпусу Миру США в Україні Тодд Гейбл та Алекс Полк провели два інтерактивні тренінги “Reading is Boring” та “School Prep: Pre-Planning Curricula, Academic Goals, and Syllabus Creation”, відповідно. У заході взяли участь 35 вчителів англійської мови з різних шкіл м. Тернополя. Усі учасники відзначили високий професійний рівень проведення заходу, цікавий підхід до подачі теоретичного матеріалу, а також різноманітні форми роботи та навчальні стратегії.

Більше фото тут.