Волонтерська зима на історичному факультеті

Волонтерська зима

Зима люта і невблаганна. За вікном то морози й заметілі, то колючий дощ з північними вітрами. Холодно, мокро, сіро... А в маминій хаті затишно й тепло: на покутті примостився розкішний дідух, під ним в старенькій макітрі, тій самій, котру бабці „ще мама в придане дали” – медова кутя з родзинками й маком, образок-Вертепчик, проста воскова свічечка...

А за столом за одвічним християнським звичаєм зібралася на Святу Вечерю родина, аби возвеличити в молитвах Новонародженого Спасителя… Та блакитні очі господині затуманює сьогодні тихий сум і не приспана тривога.

.
«Дай вам, Боже, цей рік прожити і другого дочекати в мирі й спокої!» – віншують маленькі колядники. А їй  – як гострим до серця. Господи, скільки в тому побажанні! В МИРІ Й СПОКОЇ… А де ж той спокій, коли син зараз не за святковим столом, а в бліндажі на Сході?..

Навіть під час зимових канікул на історичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету продовжує діяти волонтерський центр. Зокрема, студенти та викладачі виготовляють маскувальні сітки для військових. Бо розуміють – свято доти ясніє урочистою радістю і благодаттю, доки хлопці в камуфляжі затуляють нас собою від біди. А значить, потрібно затулити від ворога їх.

За осінь 2017 р. студенти під керівництвом доцента Володимира Кіцака сплели понад 1300 квадратних метрів маскувальних сіток. Відсилають туди, де вони найбільше потрібні – на передову. Так 60 квадратних метрів отримав 131-й розвідувальний батальйон, 400 – 56-та механізована бригада, по 450 квадратних метрів отримали 80-та десантно-штурмова та 93-тя механізовані бригади. Сітки виготовлені відповідно до сезону: білого та чорно-зелено-коричневого кольорів. Цих сіток цілком достатньо, щоб одночасно накрити 44 БТРи.

Загалом від лютого 2015 р. студенти-історики сплели вже близько 6000 квадратних метрів маскувальних сіток, яких вистачить, аби замаскувати до 200 БТРів.

Працюється весело, з жартами, колядками і великим сподіванням, що їх сітки врятують життя бодай одному героєві. І з недитячим, зрілим розумінням того, що найкраще прославлення Господа у Різдвяний час – це
смирна подяка за ласку, за милість, за найвищий дар – благословення творити добро людям.

Доц. Кіцак В.М.

Нарукавні знаки підрозділів, в які надіслані маскувальні сітки

студенти та викладачі виготовляють маскувальні сітки для військових
Студенти та викладачі виготовляють маскувальні сітки для військових