В ТНПУ ім.В.Гнатюка  відбувся ІІ Міжнародний методологічний колоквіум «Методи дослідження колективної свідомості в гуманітарних студіях» (ФОТО)

В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбувся

ІІ Міжнародний методологічний колоквіум

«Методи дослідження колективної свідомості

в гуманітарних студіях»

2-4 лютого 2018 року у Тернопільському національному педагогічному університеті відбувся ІІ Міжнародний методологічний колоквіум «Методи дослідження колективної свідомості в гуманітарних студіях».

Ця зустріч була першим заходом, проведеним новоствореним науково-дослідним центром «Методичні, літературознавчі та культурологічні компетентності вчителя».

У роботі колоквіуму взяли участь не лише філологи, а й представники кафедри журналістики, факультетів іноземних мов, педагогіки та психології, а також історичного факультету. Виступи учасників відбувалися у формі вільної дискусії, коли кожен міг задати питання доповідачеві, висловити свої міркування з приводу почутого, навести власні приклади чи аргументацію.

Професор ТНПУ ім.В.Гнатюка Оксана Лабащук звернула увагу на історію появи в гуманітарних студіях поняття «колективної свідомості», продемонструвала, що не всі методи дослідження можуть виявитися продуктивними, звернула увагу на персональні наративи, як безумовно продуктивний матеріал для аналізу колективних уявлень людської спільноти.

Виступ проф.Олександра Глотова з Острозької академії спровокував бурхливу дискусію про характер конструювання ідеологем «руского міра», про особливості національного характеру українців, поляків, росіян. Доповідь аспірантки ТНПУ ім В. Гнатюка Марії Підодвірної показала, як глибинні міфологічні структури, зокрема міфологема трікстера реалізуються в текстах сучасної української літератури.

Професор університету ім.Я.Кохановського в Кельцах (Польща) О.Лещак продемонстрував учасникам багатовимірну і всеохоплюючу модель того, як співвідносяться поняття особа, особистість, колективна свідомість.

Сподіваємося, що такі зустрічі будуть відбуватися регулярно та виступатимуть каталізатором наукової думки тернопільських гуманітаріїв.

Лабащук О.В.

Виступ проф.О.В.Лабащук.

Виступ проф.О.В.Лабащук

Проф. О.Лещак бере участь у дискусії