Тренінговий курс «Психологія статі і сексуальності»  (ФОТО)

Тренінговий курс

«Психологія статі і сексуальності»

Ідея проводити тренінгові заняття з психології статі та сексуальності втілилася завдяки креативній та працьовитій команді членів громадської організації «Успішна молодь» - Тетяні Сендецькій, Денису Кошарському, Ірині Ніжинській та високопрофесійному фотографу Леонарду Дмитріву , який усе зроблене майстерно втілив  у фотоісторію. Підтримати цей молодіжний проект погодилося керівництво «Дружної Ресторації «Мамонт», відтак усі зустрічі-тренінги відбувалися у затишній та смачній атмосфері ресторації із наданням відповідного сучасного технічного обладнання.

Тренінгові заняття проводилися викладачем кафедри практичної психології Галиною Мирославівною Свідерською в листопаді 2017 року (13, 15, 17, 20, 22, 23)  та в лютому 2018 (12, 13). За цей час учасниками стали більше 100 молодих людей, які намагалися заповнити прогалини у своєму розумінні психології іншої статі, спростувати міфи щодо жіночої та чоловічої психології, які існують у свідомості пересічної людини. Ми говорили про те, як розуміти один одного, що треба враховувати у спілкуванні з іншою статтю для того, щоб будувати щасливі взаємини. Важливою темою для обговорення стала проблема психологічних аспектів кохання, зокрема, аналіз того, як розвиваються симпатія і закоханість, як і коли вони переростають у кохання, що таке тригранна теорія любові Р.Стернберга і якими є (і повинні бути) усі складові справжнього кохання.

Третя зустріч була присвячена темі «Людські виміри сексуальності», де з’ясовувались питання, що таке сексуальність та сексуальна поведінка, в чому особливості чоловічої та жіночої сексуальності та як вони проявляються у інтимному спілкуванні закоханих пар. Цікаво було також розглянути міфи щодо сексуального життя та спробувати спростувати їх задля побудови мудрих, здорових та психологічно адекватних міжстатевих стосунків.

У відгуках після проведеного тренінгу молоді люди зазначали, що матеріал подавався дуже цікаво і доступно, і було би дуже добре «якби такі теми вивчали в школах і університетах, якраз тоді, коли це просто необхідно для становлення особистості… Тоді б і шансів у всіх було більше створити красиву і міцну сім'ю!».

Враховуючи цікавість до такого формату роботи та піднятих тем, у лютому 2018 року ми продовжили тренінгові зустрічі у дружній ресторації «Мамонт». Цього разу обговорювали проблему, як будувати щасливі взаємини в парі. Перше заняття мало назву «Що я очікую і чого хочу у стосунках з коханою людиною. Як розвиваються наші взаємини». Було детально проаналізовано психологічні причини самотності і проблеми вибору партнера. Обговорювались  основні психологічні моменти першого побачення, симпатії, закоханості в парі та психодіагностики у стосунках: на що обов’язково звертати увагу, коли приймаєш рішення бути разом з партнером. Цікавою для молодих людей була інформація про важливість фізичної близькості, а саме, чому сексуальні стосунки є важливими для прийняття рішення вступу в шлюб.

Наступне тренінгове заняття присвячено обговоренню і пропрацюванню того, як у реальному житті творити щасливі стосунки з коханою людиною, спілкуючись із нею психологічно грамотно та успішно вирішуючи сімейні конфлікти.

Участь у тренінгу підтверджено сертифікатом.

Доцент кафедри практичної психології
Свідерська Галина Мирославівна