Факультету філології  і  журналістики   ТНПУ ім.В.Гнатюка   гості привезли в подарунок виставу (ФОТО)

Факультету філології  і  журналістики

ТНПУ ім.В.Гнатюка

гості привезли в подарунок виставу

Віват, Кайдаші!

У четвер, 15 лютого, на факультет філології  і  журналістики ТНПУ імені Володимира Гнатюка завітали гості – учні та вчителі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Баворів  Великогаївської ОТГ Тернопільського району.  Вони привезли чудовий подарунок – виставу «Кайдашева сім'я» за І.Нечуєм-Левицьким.

Зайшовши у стіни нашого університету, школярі цікавими поглядами поринали у довгі коридори, невпевнено заходили в аудиторії, здавалося,  що серце у дитячих грудях билося швидше, ніж зазвичай. У вестибюлі гостей зустріли заступники декана Г. П. Синоруб та Н. О. Свистун, які радо допомогли підготуватися до виступу.

…Через мить в актовій залі шумно та весело, усі в передчутті дива: артисти в останніх приготуваннях, розставляють декорації, повторюють свої ролі, хвилюються, оскільки виступають на такій великій сцені вперше (порівняно зі шкільними залами), а вдячні глядачі вмощуються зручніше і готують свої долоні для аплодисментів.

Вистава розпочалась! Молоді актори вміло перенесли глядачів у ХІХ ст. З великою увагою і щирою усмішкою викладачі та студенти нашого навчального закладу спостерігали за грою на сцені. Якось непомітно минув час, юні артисти зі сльозами радості дякували за щирі оплески глядачам.

Після вистави з вітальним словом виступила декан факультету філології і журналістики, доктор філологічних наук, професор Т. П. Вільчинська, яка привітала гостей у стінах університету та від імені усіх викладачів подякувала за таке приємне свято. Тетяна Пилипівна  побажала школярам успішно закінчити школу та запросила їх на навчання до ТНПУ імені Володимира Гнатюка.

Від студентів факультету філології і журналістики виступила студентський декан Уляна Білас, яка побажала молодим акторам творчих злетів.

Приємно зазначити, що виставу підготувала випускниця філологічного факультету (тепер – факультету філології і журналістики) ТНПУ імені Володимира Гнатюка 1996 року випуску, вчитель української мови та літератури О.В.Шайнюк (Мричко), а роль Омелька Кайдаша виконав випускник цього ж факультету (українсько-німецької групи) 2006 року випуску В.З.Кубів.

Бажаємо молодим талантам продовжувати добру справу та з нетерпінням чекаємо нових зустрічей у нашому університеті!

Студентка групи УФ-12
факультету філології i журналістики
Христина Шайнюк

фрагмент вистави Кайдашева сім'я