В ТНПУ ім. В. Гнатюка відбулась зустріч з працівниками прокуратури області

21 лютого 2018 р. в контексті реалізації плану навчань з питань запобігання та протидії злочинності та корупції у ВНЗ відбулась зустріч студентів університету з працівниками прокуратури Тернопільської області на тему "Повноваження прокурора у сфері протидії корупції поза межами кримінального провадження".

Зустріч розпочалась з вступного слова начальника відділу у справах молоді ТНПУ ім. В. Гнатюка доцента Брославського В. Л., який звернув увагу на важливості розуміння та усвідомлення студентами повноважень правоохоронних органів та сфер їхньої компетенції.

Після цього керівник відділу організації діяльності забезпечення відділ організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури Тернопільської області Валецький Роман Володимирович окреслив актуальні перспективи та проблеми попередження та виявлення корупції в Україні.

У своєму виступі Роман Володимирович акцентував увагу на тому, що корупція є серйозною загрозою національній безпеці України, її подолання є першочерговим завданням правоохоронної системи та кожного громадянина. Саме корупція є однією з основних перешкод євроатлантичній інтеграції України.

Важливим здобутком у протидії корупції, за словами лектора, є введення е-декларування. Крім цього, він ознайомив студентів з особливостями кримінальної та адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення.

Варто зазначити, що студенти мали змогу ставити запитання Роману Володимировичу. Особливе зацікавлення у студентів викликало поняття конфлікту інтересів, його види (реальний і потенційний) та шляхи його подолання.

На завершення Валецький Р. В. нагадав, що кримінальну відповідальність несуть не лише ті, хто бере хабарі, але й ті, хто їх дає.

Тому усі громадяни повинні проявляти громадянську свідомість та повідомляти правоохоронні органи про факти корупції з метою її виявлення та подальшого запобігання.

Відділ у справах молоді

Виступ начальника відділу у справах молоді ТНПУ ім. В. Гнатюка Брославського В. Л.

Виступ Валецького Р. В.

Студенти ТНПУ ім.В. Гнатюка на зустрічі з працівниками прокуратури "Повноваження прокурора у сфері протидії корупції поза межами кримінального провадження"