Візит німецьких учених-германістів на кафедру німецької філології та методики викладання німецької мови ТНПУ ім.В.Гнатюка

Рік німецької мови в Україні

Візит німецьких учених-германістів

на кафедру німецької філології

та методики викладання німецької мови

ТНПУ ім.В.Гнатюка

14 травня 2018 р. кафедру німецької філології та методики викладання німецької мови відвідали німецькі науковці: проф. Германн Шойрінґер (Hermann Scheuringer), керівник Центру досліджень німецької мови у Центральній, Східній і Південній Європі уніерситету м. Реґенсбурґ (Німеччина, федеральна земля Баварія) і науковий співробітник Центру, доц. Акос Біттер (Ȧkos Bitter). Візит відбувся за сприяння Ганса Крістіана Гайнца (Hans Christian Heinz), докторанта, географа, дослідника з Німеччини, який уже понад 20 років живе в Україні, переважно у Львові, опікуна Архіву Галицьких німців в Інституті Пфальцської історії та етнографії в м. Кайзерсляутерн (Німеччина), консультанта географічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка та за сумісництвом викладача МБА Львівського інституту менеджменту. На зустріч був запрошений також керівник Тернопільського обласного товариства німців “Wiedergeburt“ п. Георгій Міллер.

Професор Шойрінґер виступив з лекцією перед викладачами кафедри і студентами німецького відділення, у рамках якої коротко висвітлив історію виникнення німецькомовних спільнот і німецьких меншин у країнах Європи, їх сучасний стан, охарактеризував різновиди німецької мови, які функціонують у сучасному європейському німецькомовному ареалі, зупинився на діяльності і основних аспектах досліджень свого наукового підрозділу.

Після лекції відбулася майже двогодинна детальна розмова, метою якої було обговорення перспектив можливого співробітництва між кафедрою і дослідницьким центром Реґенсбурзького університету.

Німецькі учені отримали докладні відповіді на питання, які їх цікавили, зокрема, на такі:

1) тематика наукових досліджень викладачів кафедри, зокрема дослідження, пов’язані з функціонуванням німецької мови та німецькою літературою в Галичині;

2) с
тан викладання німецької мови у нашому виші, кількість студентів, які вивчають німецьку мову передусім як першу іноземну;

3) ситуація з німецькою меншиною в регіоні.

Для започаткування і здійснення успішного співробітництва необхідні серйозна підготовча робота, визначення спільної основи та напрямків, за якими воно буде здійснюватися. Тому логічним підсумком зустрічі стала домовленість про те, що німецьким колегам буде надіслано для ознайомлення і пошуку можливостей проведення спільних наукових досліджень колективний профіль кафедри із зазначенням проблематики досліджень викладачів, темами їх кандидатських / докторських дисертацій і списком основних публікацій.

Одним з перших кроків на шляху до співпраці може стати участь зацікавлених викладачів кафедри у науковій конференції, яка відбудеться на базі зазначеного Центру досліджень восени цього року.

Завідувач кафедри німецької філології

та методики викладання німецької мови

ТНПУ ім.В.Гнатюка
доцент. Яцюк І.Я.