Творчі зустрічі студентів факультету мистецтв   ТНПУ ім.В.Гнатюка

Творчі зустрічі студентів факультету мистецтв

ТНПУ ім.В.Гнатюка

Студенти-першокурсники та магістранти у рамках святкування 25-річчя факультету мистецтв продовжили традицію творчих зустрічей-спілкувань із студентами-музикантами мистецьких закладів Тернопілля.

30 травня 2018 року нашими гостями були випускниця Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької скрипалька Олена Попович, її викладач Н.Є. Яцюк – талановитий педагог-методист, концертмейстер академічного симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії, та Г.Г. Теленко – досвідчений концертмейстер, артистка Галицького камерного оркестру.

Імена цих прекрасних музикантів-педагогів відомі у мистецькому середовищі Тернопілля, адже вони виховали не одне покоління талановитої молоді, багато з яких творчо реалізують себе як виконавці в мистецьких колективах України, у європейських симфонічних оркестрах, як педагоги у мистецьких навчальних закладах різного рівня.

Виступ О. Попович став підтвердженням високої педагогічної майстерності педагогів щодо підбору різножанрового цікавого репертуару (Фантазія Й.-Ф. Телемана, Концерт Б. Дваріонаса, Оберек Г. Бацевича), щодо роботи над культурою інтонування, над інтерпретацією стилів, створенням художнього образу, над відчуттям ансамблювання.

Ця творча зустріч була приурочена нами до підсумкових занять, присвячених проблемам музичного виконавства (у студентів-першокурсників), проблемам музичного мислення (у магістрантів). Теоретичний матеріал «оживили» і підсумували цікаві музичні ілюстрації, адже лише «живе» виконання викликає цілісний емоційний резонанс, дає слухачам радість співтворчості, співпереживання.

Для багатьох першокурсників ця зустріч стала своєрідним «відкриттям» виконавських можливостей скрипки, для магістрантів – нагодою для самоаналізу власного виконавського досвіду.

Як педагог, я пораділа теплій атмосфері нашої зустрічі, увазі, з якою слухали виконання музичних творів, просвітленим поглядам, у яких віддзеркалювалося багатство прекрасних емоцій! Отже, залік з «Основ музичної інтерпретації» успішно зданий!

Бажаємо творчих успіхів нашим гостям і запрошуємо випускників музичного училища поповнити студентські лави нашого факультету!

Ірина Гринчук, канд. пед. наук, доцент кафедри

музикознавства та методики музичного мистецтва