ЗМІ про нас. Археологи на Тернопільщині розкопали унікальні артефакти

ЗМІ про нас

Археологи на Тернопільщині розкопали унікальні артефакти

Під час розкопок на території Старозбаразької фортеці виявили унікальні артефакти. Археологам вдалося віднайти атрибути Давньоруського часу, 16 ст., і навіть окопи часів Першої Світової війни. Пошукові роботи проводили фахівці Тернопільського обласного центру охорони і наукових досліджень пам’яток культурної спадщини, наукові працівники Національного заповідника «Замки Тернопілля» та студенти історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка.

– Вперше на території Замкової гори було знайдено артефакти комаріськоі культури часів раннього заліза, знахідки скіфської доби, і багато чого цікавого. Знайдені матеріали, після ґрунтовного наукового вивчення, будуть передані у фонди НЗ «Замки Тернопілля», і будуть експонуватися в експозиційних залах Збаразького замку. Усі відвідувачі замку зможуть їх побачити, – пишуть НЗ «Замки Тернопілля».

Нагадаємо, Старозбаразька фортеця діяла у XIII–XVI ст., на Замковій (Княжій) горі поблизу села Старий Збараж, як перший замок Збаража.

mediator.te.ua