Кафедра загального мовознавства і слов’янських мов ТНПУ ім.В.Гнатюка стала співорганізатором Всеукраїнських наукових читань  (ФОТО)

Кафедра загального мовознавства і слов’янських мов
ТНПУ ім.В.Гнатюка стала співорганізатором
Всеукраїнських наукових читань

У вівторок, 18 вересня, у Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії імені Тараса Шевченка відбулися Всеукраїнські наукові читання «Кременецька граматика (1638 р.) в контексті освітньо-культурного розвитку України другої половини XVI – першої половини XVIІ ст.», співорганізатором яких стала кафедра загального мовознавства і слов’янських мов ТНПУ імені Володимира Гнатюка.

Учасники Всеукраїнських наукових читань Кременецька граматика (1638 р.) в контексті освітньо-культурного розвитку України другої половини XVI - першої половини XVII ст..

На конференції університет представили декан факультету філології і журналістики, док. філол. наук, проф. Тетяна Пилипівна Вільчинська, завідувач кафедри загального мовознавства і слов’янських мов, канд. філол. наук, доц.Галина Василівна Бачинська, канд. філол. наук Оксана Степанівна Вербовецька, канд. філол. наук, доцент Ніна Олександрівна Свистун, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики Олександр Казимирович Вільчинський.

На пленарному засіданні

На пленарному засіданні виступили відомі науковці, серед яких доктор філол. наук, професор Інституту української мови НАН України Катерина Григорівна Городенська (доповідь «Кременецька граматика 1638 року і сучасні граматики: погляд крізь століття »), доктор філол. наук, професор Житомирського державного університету імені Івана Франка Віктор Мойсієнко (доповідь «Роль Кременецького культурного осередку у формуванні староукраїнської літературної писемної мови»), доктор філол. наук, професор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Тетяна Пилипівна Вільчинська (доповідь «Тенденції мовного розвитку та книгодрукування в Україні XVIІ ст.»), канд. філол. наук, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка Лілія Мелетіївна Невідомська («Роль церковнослов’янської мови в релігійній сфері на різних етапах історичного розвитку України»).

Усім присутнім було вручено унікальне подарункове видання «Кременецької граматики».