Міжнародний досвід студентів-істориків   ТНПУ ім.В.Гнатюка (ФОТО)

Міжнародний досвід студентів-істориків

ТНПУ ім.В.Гнатюка

Скелети, стріли, бронзові вироби і кераміка - лише невелика частина знахідок, що вдалось  виявити під час археологічної експедиції, учасниками якої були студенти історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка: магістрант Ковбаса Василь і студентка 4 курсу Митник Наталя.

Вдалося це за безпосереднього сприяння і допомоги випускника історичного факультету, пошукача відділу археології енеоліту-бронзової доби Інституту археології НАН України Василя Ільчишина, який є активним учасником  міжнародних конференції і налагоджує зв’язки між українськими і іноземними фахівцями, а також є помічником керівника даної експедиції.

Загальний вид на табір проживання

Експедиція проходила під егідою Інституту археології Словацької Академії Наук у селі Нижня Мишля поблизу міста Кошице (Словаччина). Дослідження у даному населеному пункті тривають ось уже 40 років і за цей період вдалося знайти понад 800  поховань, сотні кілограмів кераміки і безцінні індивідуальні артефакти культури отомань-фюзешабонь (XVII-XIV ст. до н. е.).

Робочий процес, поховання культури отомань-фюзешабонь

Реконструйовані елементи  поселення

Протягом липня українським студентам пощастило брати безпосередню участь у дослідженнях і за цей час виявити три поховання з бронзовими речами і ритуальними керамічними виробами,  декілька пічок, що свідчить про наявність майстерні на досліджуваній території, а також велику кількість різноманітної кераміки. Окрім цього було знайдено наконечник стріли і глиняну форму для виливання металу.

Проте, лише розкопом робота не обмежувалася, через високі температури час під відкритим сонцем обмежувався. У зв’язку з цим, після обіду відбувалося камеральне опрацювання археологічного матеріалу, довелося демонструвати художні таланти і малювати горщики, кам’яні вироби і бронзові речі, а також поховання, що було цікавим і дуже цінним досвідом.

Пообідня робота

Особливо приємними були умови перебування в експедиції, за час її функціонування біля підніжжя пагорба на якому колись було величезне поселення, виросло невелике поселення з усіма необхідними зручностями і засобами для проведення ефективних досліджень.

Загальний вид на досліджувану територію

По закінченню терміну перебування в експедиції студенти отримали підтвердження про проходження стажування і подяку за активну і продуктивну працю. Вдалося налагодити діалог і сподіваємось, що співпраця триватиме і надалі.

Магістрант Ковбаса Василь