Викладачі факультету іноземних мов представили ТНПУ ім.В.Гнатюка на ювілейній міжнародній конференції германістів (ФОТО)

Викладачі факультету іноземних мов

представили ТНПУ ім.В.Гнатюка

на ювілейній міжнародній конференції

германістів

Доценти кафедри німецької філології та  методики навчання німецької мови Н.Я. Бияк та С.А. Притолюк взяли участь  у роботі 25 Міжнародної науково-практичної конференції Асоціації українських германістів «Німецька мова в Україні: традиції, успіхи, завдання».

У жовтні 1993 року у Львові було засновано Спілку вчителів та викладачів німецької мови (АУГ), яка за короткий час набула статусу всеукраїнської, а згодом приєдналась до Міжнародної асоціації вчителів німецької мови (IDV). Приємно, що серед її засновників був і наш Б.І.Гінка, тодішній завідувач кафедри іноземних мов.

Цьогорічна міжнародна конференція германістів, яка традиційно проводиться восени, зібрала понад 180 учасників з усіх областей України, а також гостей з Німеччини, Австрії, Польщі, Бразилії, Туреччини, Болгарії та Киргизстану.

Проходила вона 28-29 вересня у ЛНУ ім. Івана Франка. На відкритті конференції з вітальним словом виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер, заступник посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Вольфганг Біндзайл, керівник Австрійського бюро кооперації у Львові, аташе з питань культури та освіти Посольства Австрії у Києві Андреас Веннінгер, керівник  Інформаційного центру Німецької академічної служби обмінів Ґізела Ціммерманн, керівник відділу з підтримки молодих вчених Фонду імені Ганса Зайделя в Мюнхені Ганс-Петер Нідермайєр, представники керівництва Міжнародної асоціації вчителів німецької мови.

Пленарне засідання. На передньому плані - представники посольств та міжнародних організацій і фондів

Учасників конференції привітав заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей. Він наголосив на тому, що німецька мова невпинно зміцнює свої позиції як друга іноземна у школі і що велика заслуга у цьому належить насамперед вчителям.

Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей вітає українських та зарубіжних германістів

Серед учасників конференції

У роботі урочистої академії взяв участь відомий український письменник Юрій Андрухович, який  зачитав прекрасною німецькою мовою фрагмент зі своїх спогадів «Lächeln des ICH».

Юрій Андрухович розповідає про тернистий шлях вивчення німецької фонетики

Науковці-германісти та вчителі німецької мови, перекладачі і гості із зарубіжжя взяли участь у роботі 7 секцій та 2 семінарів під керівництвом знаних німецьких та австрійських професорів, у презентаціях нових підручників  вітчизняних видавництв та видавництва Hueber (Німеччина). Справжньою окрасою конференції стала подіумна дискусія, у якій взяли участь письменник і перекладач Юрій Андрухович та перекладачі Наталка Сняданко, Юрко Прохасько і Юрій Дуркот.

Подіумна дискусія за участі знаних перекладачів

Більше фото можна переглянути в альбомі

Наталія Бияк