Студенти-історики відвідали 80-ту окрему десантно-штурмову бригаду у Львові

У жовтні відбулася чергова поїздка студентів історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка. Цього разу студенти відвідали місце постійної дислокації 80-ї окремої десантно-штурмової бригади у м.Львові, з якою студентсько-викладацький колектив співпрацює вже декілька років. Властиво із часу, відколи завідувач кафедри стародавньої та середньовічної історії, доктор історичних наук, професор Зуляк І. С., проходив службу саме в цьому елітному підрозділі Збройних Сил України.

Історики на території 80-ї ОДШБ

Історики та комбат 80-ї ОДШБ

Студенти відвідали музей Західного оперативного командування, вклонилися пам’яті десантників бригади, які полягли за незалежність й цілісність України у війні з російськими окупантами.

Експозиція музею

Особливе захоплення викликала екскурсія музеєм Західного оперативного командування. Адже зразки зброї, які там експонуються, є не муляжами, а дійсними оригіналами. Більшість експонатів стосувалися Першої, Другої світових воєн та російсько-української війни, зокрема зразки радянських та німецьких озброєнь: від ручних гранат і штиків – до протитанкових й авіаційних гармат. Працівники музею, які проводили екскурсію, виявилися справжніми майстрами своєї справи.

Перша археологічна група на фоні експозиції

Магістри в музеї

Найцікавішим для студентів було не тільки побачити зброю ХХ ст., але й сфотографуватися з нею.

На завершення екскурсії відбулася прогулянка старовинним Львовом.

Кандидат історичних наук,

доцент кафедри стародавньої та середньовічної історії

Кіцак В.М.