На історичному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка відбудеться зустріч з Вірою Матковською

На історичному факультеті
ТНПУ ім.В.Гнатюка
відбудеться зустріч
з Вірою Матковською

23 жовтня на історичному факультеті (1008 ауд) відбудеться зустріч із відомою дослідницею борщівської вишивки Вірою Матковською.

Приватна колекція традиційного українського вбрання кінця ХІХ-ХХ ст. Борщівського району Тернопільської області Віри Матковської — унікальна і єдина не лише в Україні, а й у світі. Збірка налічує понад півтори тисячі пам’яток, що мають мистецьку та історичну цінність. Також це найбільша у світі колекція борщівських вишиванок, основ-ного елементу народного строю, що походить з південно-західного Поділля України. Майже 30 років тому Віра Матковська розгледіла у цих старовинних речах самобутність та унікальність і почала збира-ти їх докупи. Жінка заново відкрила світові і зробила популярною борщівську сорочку, аналогів якій немає ніде — вона упізнавана за густим шиттям грубою чорною вовняною ниткою на домотканому конопляному полотні.

Тел. (098) 416-65-93 Тел. (095) 565-38-98 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua