На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка відбувся  науково-пізнавальний захід «Людина – емпатія - тварини» (ФОТО)

На хіміко-біологічному факультеті
ТНПУ ім.В.Гнатюка відбувся

науково-пізнавальний захід
 «Людина – емпатія - тварини»

14 листопада 2018 року студенти та викладачі хіміко-біологічного факультету взяли активну участь у науково-пізнавальному заході «Людина – емпатія - тварини». Захід є продовженням серії подібних заходів з циклу «ФІЗІОЛОГІЯ ЖИТТЯ». Організували і провели захід викладачі кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін доц. О.С.Волошин та І.Б.Чень.

Вступне слово доц.О.С. Волошин про фізіологічні основи емпатії

Учасники семінару з щирою цікавістю ознайомились з доповідями своїх колег: магістрантів 1-го курсу Христини Колісник і Світлани Петрівської, студенток 3-го курсу Анни Нікончук, Діани Гродської. У технічному забезпеченні заходу брали участь магістрант 1-го курсу Середа Вікторія і студент 2-го курсу Дмитро Ляшко.

Світлана Петрівська розповідає про вміння тварин співпереживати з людьми

Доповіді стосувались таких питань:
- фізіологічні основи емпатії;
- що таке дзеркальні нейрони;
- як тварини співпереживають з людьми;
- як люди співпереживають з тваринами;
- діти й дорослі: щирість емоцій;
- емпатія і вища нервова діяльність - як змінюється з віком;
-  люди завдячують тваринам.

Христина Колісник доповідає про дзеркальні нейрони

Матеріали доповідей викликали жваве обговорення, до дискусії активно долучились присутні на заході викладачі та студенти. Вони створили письмові коментарі до переглянутого відео, запропонували свої варіанти підписів до фотографій, що ілюструють цікаві моменти з життя тварин, розпізнавали «мову» тварин.

Творчі моменти заходу - студенти намагаються розпізнати почуття тварин на фотографіях

Учасники заходу були вражені тим, наскільки тварина може бути вдячна людям, наскільки прив’язана, як здатна переживає разом  з людиною різні позитивні і негативні моменти в житті.

Студенти хіміко-біологічного факультету

Нікончук А., Гродська Д., Колісник Х., Петрівська С.

Учасники заходу - С.Петрівська, В.Середа, Х.Колісник, Д.Гродська, А.Нікончук