Зустріч студентів-перекладачів  факультету іноземних мов ТНПУ ім.В.Гнатюка  з перекладачкою Іриною Бондаренко

Зустріч студентів-перекладачів
факультету іноземних мов ТНПУ ім.В.Гнатюка
з перекладачкою Іриною Бондаренко

14 листопада в рамках діяльності «Клубу успішних людей» для студентів та викладачів кафедри теорії і практики перекладу відбулась зустріч із талановитою тернопільською перекладачкою та письменницею Іриною Бондаренко.

Ірина Бондаренко ділиться секретами подолання труднощів в перекладі

Завдяки її майстерним перекладам ми можемо читати українською «Маленьких жінок» Луїзи Мей Олкотт, «Довгоногого дядечка» Джин Вебстер, оповідання Рея Бредбері та детективи Джеймса Чейза.

Перекладацькі доробки пані Ірини

Під час зустрічі пані Ірина представила свої найновіші переклади, розповіла про типові проблеми, з якими стикаються перекладачі художньої літератури, а також такі непрості завдання, як передання авторського стилю, каламбурів та гумору.

Ірина Бондаренко-стейкхолдер ТНПУ ім. В. Гнатюка
Ірина Бондаренко-стейкхолдер ТНПУ ім.В.Гнатюка

Слухаємо поради від Ірини Бондаренко

Гостя наголосила, що вільного володіння іноземною мовою недостатньо для якісного перекладу. Потрібно постійно самовдосконалюватись, багато читати, збагачувати словниковий запас та покращувати навички української мови. Адже саме знання всього багатства рідної мови допоможе у створенні досконалих перекладів. Усе це пані Ірина проілюструвала яскравими прикладами з власної перекладацької практики.

Спільне фото

Дякуємо Ірині Бондаренко за цікаву розповідь та безцінний досвід для майбутніх перекладачів!

Студентка групи ПА-37
Ірина Шеремета