Оголошено прийом заявок на отримання Нагороди імені Івана Виговського та стипендій для наукового стажування

Оголошено прийом заявок
на отримання

Нагороди імені Івана Виговського

та стипендій для наукового стажування

Оголошено набір кандидатур на отримання Нагороди імені Івана Виговського та проходження наукового стажування у 2019–2020 н.р.

Нагорода імені Івана Виговського – 12-місячне перебування з науково-дидактичною метою для кандидатів в галузі гуманітарних наук.

Стажування в рамках нагороди – 4-місячне дослідницьке стажування в двох польських університетах для кандидатів в галузях:соціальних, точних, економічних, технічних, аграрних наук і бібліотекознавства.

Нагорода ім.І.Виговського має на меті відзначення заслуг громадян України в розвитку науки, культури та громадського життя, у формуванні й розвитку громадянського суспільства в Україні та будівництві демократичної проєвропейської України, що поважає найкращі традиції колишньої Речі Посполитої та бере до уваги історичні, сучасні й майбутні зв’язки України з Польщею та Європою. Нагороду засновано у 2014 р. Студіями Східної Європи Варшавського університету (ініціатор) та найпрестижнішими польськими університетами.

Заявки, з описом заслуг та досягнень кандидата, подаються навчальними закладами, інститутами, організаціями, установами, товариствами тощо або приватними особами. Заявку на нагороду можуть подавати також самі кандидати (за умови підтримки навчальними закладами, інститутами, установами або публічними особами).

Лауреат нагороди, кандидат у галузі гуманітарних наук, отримує можливість річного наукового перебування, відвідуючи по черзі 6 польських університетів, де може вести лекції на теми, пов’язані з історією або сучасністю України та регіону, польсько-українськими відносинами, а також займатися власною архівною та дослідницькою роботою.

Стажування, передбачене нагородою, дає можливість українським дослідникам, які працюють у зазначених галузях, пройти 4-місячне дослідницьке стажування у двох польських університетах.

Навчальний заклад, в якому відбувається стажування, зобов’язується забезпечити лауреата або стажера:

-              стипендією в розмірі 3500 злотих на місяць (якщо лауреат або стажер має науковий ступінь доктора наук або вчене звання професора) або 2500 злотих на місяць (якщо лауреат або стажер має науковий титул магістра або кандидата наук),

-              належними умовами проживання на період перебування в навчальному закладі,

-              призначеним науковим керівником, який займається подібною тематикою,

-              книгами університетських видавництв зі сфери зацікавлень лауреата,

-              можливістю додаткового вивчення польської мови.

Лауреат/стажер зобов’язується до:

-              2 місяців перебування в кожному з університетів,

-              виступу з однією публічною лекцією та проведення шести лекцій у навчальному закладі, котрий його прийматиме,

-              звіту про стажування,

-              якщо результатом перебування лауреата/стажера в Польщі стануть публікації, він буде зобов’язаний розмістити в них інформацію про нагороду.

Заповнені документи потрібно надсилати на електронну адресу stypendia.studium@uw.edu.pl до 15 січня 2019 р.

Проект фінансується в рамках програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ у 2019 р.

Джерело: www.studium.uw.edu.pl