В ТНПУ ім.В.Гнатюка пройшов сольний концерт магістрантки факультету мистецтв Христини Пилип «Європейські зустрічі» (ВІДЕО) (ФОТО)

В ТНПУ ім.В.Гнатюка пройшов

сольний концерт магістрантки

факультету мистецтв

Христини Пилип «Європейські зустрічі»

14 грудня 2018 року відбувся сольний концерт студентки магістратури факультету мистецтв Христини Пилип «Європейські зустрічі» (клас доцента Проців Л.Й.) на здобуття додаткової спеціалізації «Викладач Фортепіано». В програмі концерту – твори українських та зарубіжних композиторів: Й.С.Баха, Л.ван Бетховена, Й.Брамса, В.Барвінського, С.Борткевича.

Х. Пилип, Л. Проців - творчий тандем
Х.Пилип, Л.Проців - творчий тандем

Художня ідея концерту полягала у висвітленні зв`язку між представниками європейської та вітчизняної музичних культур, зустрічей в історії – реальних та умовних, які засвідчують активну взаємодію та єдність європейського культурного простору, важливою складовою якого є українська музична спадщина, творчість українських композиторів ХХ століття.

Фортепіанне тріо у складі Тетяни Вольвін (віолончель), Назара Франківа (скрипка),  Христини Пилип (фортепіано)
Фортепіанне тріо у складі Тетяни Вольвін (віолончель), Назара Франківа (скрипка),  Христини Пилип (фортепіано)

На завершення концерту прозвучав твір Астора Піацоли «Зима» з циклу «Пори року в Буенос-Айресі» у виконанні фортепіанного тріо у складі Тетяни Вольвін (віолончель), Назара Франківа (скрипка), клас викладача Михайлюк О. О., Христини Пилип (фортепіано). Виконавці та слухачі поринули в пристрасний світ музичних образів, відчули експресивну та майстерну гру учасників ансамблю.

Хвилини успіху

Христина Пилип продемонструвала високий рівень виконавської майстерності, віртуозність, артистизм, тонке почуття стилю. Виконавську манеру піаністки можна назвати ліричною, оскільки їй притаманний м`яке, благородне звучання інструменту, чуттєве фразування, природне відчуття фортепіанної фактури, музичної форми. А в завершальному творі студентка проявила себе ще й чудовим ансамблістом.

Усе є закономірним, адже мистецьким ідеалом Х. Пилип є видатна українська піаністка Любка Колесса – піаністка-лірик, віртуоз, а також патріотка, яка скрізь у світі пропагувала українську фортепіанну культуру. Саме творчу діяльність Л.Колесси, на ряду з іншими виконавцями, студентка досліджувала у магістерській роботі.

Молодість, краса, творчість
Молодість, краса, творчість...

Побажаємо молодим і талановитим виконавцям-солістам та ансамблістам щасливого творчого та життєвого шляху!

Доцент Проців Л.Й.