Концерт магістрантки факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка Марії Цяпути (ФОТО)

Концерт магістрантки

факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка

Марії Цяпути

13 грудня 2018 року на сцені КМЦ «Світлиця» відбувся концерт магістрантки факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Марії Цяпути (клас диригування – кандидата педагогічних наук, доцента Топорівської Я.В.).

«Світлиця» в передчутті «Вечорниць»

У програмі концерту прозвучав один із найвідоміших творів Петра Ніщинського музична картина «Вечорниці» до п’єси «Назар Стодоля» Тараса Шевченка. Це було справжнє мистецьке дійство, яке відбулося за участі хорової капели «Освіта» (керівник – Яценко Г.В., концертмейстер – Юрчак О.Ф., хореографічна постановка – Щур Л.Б.).

Хорова капела «Освіта» (керівник – Яценко Г.В., концертмейстер – Юрчак О.Ф.)

Глядачі мали змогу поринути в таємничу атмосферу українських вечорниць завдяки майстерному виконанню, стилізованим костюмам та декораціям. Виконавці зуміли втілити усі почуття та переживання твору своїм співом, який відзначався національним характером і злагодженістю голосів та яскравою динамічною акторською грою. Разом з тим, це не завадило магістрантці зберігати живий контакт із хористами та концертмейстером. Диригентські жести Марії Цяпути були чіткими і точними, магістрантка зуміла показати (поставою, жестами, очима) усю палітру динамічних відтінків та штрихів, які були притаманні твору.

Чоловічий хор із «Вечорниць» — «Закувала та сива зозуля». Виконує чоловіча група хорової капели «Освіта». Диригує Марія Цяпута
Диригує Марія Цяпута

Яскраво і колоритно роль господині «Вечорниць» втілила магістрантка факультету мистецтв Христина Білик.

Надзвичайно мелодійно та піднесено прозвучали колядки: старовинна «Во Вифлеємі зоря сіяє» та сучасна «На Свят Вечір» Івана Недільського, що надало усьому дійству теплоти, щирості та віншування, які читали Іван Катинський, Оксана Кручова, Володимир Халупа, Діана Бернат. Ліричності та ніжності був сповнений емоційний танець у виконанні солістів (лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів) танцювального ансамблю «Веснянка» – Каріни Хичій та Олега Нищоти (керівник Л. Щур).

Екзаменаційна комісія та учасники магістерської концертної програми Марії Цяпути

Загалом мистецьке дійство відбулося динамічно, піднесено, на високому емоційному рівні. Національний колорит «Вечорниць» справив незабутнє враження як на глядачів, так і на виконавців, адже кожен присутній мав змогу доторкнутися до української культури, стати учасником відтворення української традиції.

Художній керівник хорової капели «Освіта»,

викладач кафедри музикознавства