Новорічні подарунки для Східного фронту   від істориків та археологів ТНПУ ім.В.Гнатюка (ФОТО)

Новорічні подарунки для Східного фронту

від істориків та археологів ТНПУ ім.В.Гнатюка

Новорічна пора – новорічні клопоти: ялинку купити (або пластиковий сурогат), гостей запросити (або «відмазатись» від них), олів’є приготувати (або посміятись з тих, що готують столітню страву). А ще синичкам надвір сала винести. Рідним подарунки підібрати-знайти-купити. Все мило, звично, приємно, клопітно.

А на фронті трохи по-іншому. Морози відступили й замість них прийшла відлига з дощем та пронизливим мокрим вітром з Азову. Сніги розтали й талі води, які навесні саменькі трансформуються в трави, посеред зими перетворили землю в бридке болото, залили тванню окопи й бліндажі. А заодно й перетворили в непотріб білі маскувальні сітки, які вже відсилали історики. Хоча чому непотріб? Хто зна, що ще надумає наша зима й скільки метрів снігу підсипле?

Тому не стихає робота на історичному факультеті. Доплітаються останні білі сітки й студенти переходять на весняно-літньо-зимовий зеленаво-бурий варіант. Такими сітками в медичній частині 28-ї окремої механізованої бригади, підрозділи якої дислокуються на Донеччині, будуть накривати МТ-ЛБ (абревіатура від рос. многоцелевой транспортёр (тягач) лёгкий бронированный).

МТ-ЛБ-С

Він має легку протиосколкову броню, зате дуже високу прохідність. На фронті їх використовують для доставки боєприпасів на лінію вогню, для перетягування гармат, для вивезення поранених бійців. Одним словом – старенький добрий армійський помічник. От саме для прикриття їх від ворожих безпілотників, від «випадкових» снарядів із «заборонених» озброєнь, які «знайшли в покинутих шахтах» «шахтарі» й «комбайнери» й використовуються сплетені студентами археологічно-історичні маскувальні сітки. Машини МТ-ЛБ –С мають доволі низький силует – всього 1 м. 89 см., в них важко влучити, проте і їх треба маскувати, оскільки легка броня захищає лише від куль легкої стрілецької зброї та осколків мін чи снарядів. У випадку влучання протитанкових керованих ракет такі машини будуть гарантовано знищені. Тому маскувальні засоби дуже затребувані в 28 бригаді. От такий новорічний дарунок, сплетений із студентською щирістю, й відправили на Донеччину наші історики та археологи.

Замаскований ГАЗ-66 Так виглядає робота істориків під Маріуполем
- Замаскований ГАЗ-66
- Так виглядає робота істориків під Маріуполем

Сітки для 28 ОБМ 26.12.2018

А ще ми отримали чергове вітання із південного флангу Східного фронту. Аеророзвідники з-під Маріуполя передають щирі вітання й вдячність за надіслані сітки. І надсилають фотографії.

Новітній бронеавтомобіль ''Козак'' з V-подібним днищем під історико-археологічною сіткою

Правда, білі сітки все ще чекають свого снігу, але зелені в цьому підрозділі вже є. Тому знову просять надіслати білі. Працюємо.

Доцент кафедри історії України

Володимир Кіцак