В ТНПУ ім.В.Гнатюка пізнавали культуру Сходу   через китайську мову  (ФОТО)

В ТНПУ ім.В.Гнатюка пізнавали культуру Сходу

через китайську мову

3 січня в Тернопільському національному педагогічному університеті ім.В.Гнатюка відбувся майстер-клас із вивчення китайської мови, її діалектів, традиційних поглядів щодо облаштування побуду у Китаї, який провела магістрантка Варшавського університету та стипендіат Північно-Східного університету в Шеньяні (Китай) – Марта Лабащук.

На майстер-класі студенти та викладачі ознайомилися з культурною різноманітністю сучасного Китаю, природними, мовними, кулінарними відмінностями, які вирізняють цю величезну густонаселену країну з давньою історією та значним економічним потенціалом.

Слухачі дізналися про ази китайської мови, особливості її фонетичної організації, навчилися відрізняти і «виспівувати» чотири основні тони, познайомилися з основами правопису, навчилися лічити від одного до десяти, вимовляти найпоширеніші фрази на щодень, писати найпростіші ієрогліфи.

А також довідалися, чому у китайських ліфтах немає цифри 4, як китайці собі радять з комп’ютерною клавіатурою та де знаходиться китайський Голівуд та китайські Гаваї.

Наталія Барилко, студентка групи АМ-12:

«Я задоволена, що прийшла, було дуже пізнавально і круто. Тепер я зацікавлена у вивченні китайської. Сподіваюся, таких майстер-класів буде побільше у нашому університеті.»

Софія Емірлінг, студентка АМ-12:

«За короткий проміжок часу Марта старалася розказати про різні сфери життя в Китаї: їжу, людей, цікаві місця в природі цієї країни. Вона також ділилася власним досвідом, тому було цікаво та інформативно. Атмосфера була приємною та дружньою. Вона пояснювала як правильно писати ієрогліфи і вимовляти слова. Такі заходи розширюють наш кругозір і знайомлять з іншою своєрідною та неповторною культурою.»

Доктор філологічних наук,
професор кафедри теорії і методики української
та світової літератури

Оксана Лабащук