В ТНПУ ім.В.Гнатюка   майбутні фахівці початкової освіти   знайомились з сучасною   олімпійською літературою

В ТНПУ ім.В.Гнатюка

майбутні фахівці початкової освіти

знайомились з сучасною

олімпійською літературою

Хороший початок не дрібниця,
хоча й починається із дрібниці
 Сократ

Виховання підростаючого покоління у реаліях сучасності є однією зі стрижневих проблем, яку повинна вирішити Нова Українська школа. Зростаюча дитяча злочинність, агресія, безпритульність, ріст числа самогубств, а також зловживання алкоголем, поширення наркоманії й інших шкідливих звичок серед підростаючого покоління є наслідком кризових явищ у сучасній системі виховання молоді.

Олімпійська освіта, мета якої – залучення дітей і молоді до ідеалів і цінностей олімпізму, займає все більш важливе місце в системі освіти, виховання й навчання підростаючого покоління. У багатьох країнах реалізуються програми олімпійської освіти для школярів, студентів та інших груп населення.

Не відстає у цьому напрямку і українська освіта. Залучення дітей і молоді до ідеалів олімпізму, що орієнтовані на загальнолюдські, гуманістичні духовно-моральні цінності, пов’язані зі спортом, особливо важливо в сучасних умовах нашої країни – з урахуванням руйнування колишніх ідеологічних стереотипів, а також враховуючи надмірний прагматизм, який охопив частину молоді, нігілізм і байдужість до духовних цінностей.

Вже стало традицією розпочинати навчальний курс з методики фізичного виховання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку для студентів факультету педагогіки і психології (відділення початкової освіти) із знайомства з сучасною науково-методичною літературою.

Студенти ПО знайомляться з олімпіською літературою

У творчій науковій лабораторії  фізичного виховання, спорту та олімпійської освіти «Сократ», яка функціонує у нашому університеті, за сприяння Національного олімпійського комітету України та Олімпійської академії України зібрана одна з найкращих колекцій науково-методичної літератури щодо впровадження олімпійської освіти. Зауважимо, що такі наукові та просвітницькі видання широко використовується в освіті дітей провідними Європейський країнами. Пишаємось також і тим, що авторами даних методичних розробок є наші українські вчені, а центром розповсюдження олімпійської освіти у нашому краї є Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Завідувач кафедри фізичного виховання
Андрій Огнистий