На історичному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка відбувся круглий стіл "Євромайдан: на роздоріжжі цивілізації" (ФОТО)

На історичному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка

відбувся круглий стіл

"Євромайдан: на роздоріжжі цивілізації"

21 лютого 2019 р. на історичному факультеті проведено круглий стіл "Євромайдан: на роздоріжжі цивілізації", присвячений п'ятій річниці Революції Гідності. Участь у круглому столі взяли студенти та викладачі історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка, представники Центру дослідження героїчного минулого українського народу (керівник - доцент Старка В.В.) та представники громадського сектору, зокрема голова ГО "Майдан-Тернопіль" Богдан Брич.

Majdan_istorychnyj_3
Учасники круглого столу

Робота круглого столу розпочалась із вступного слова начальника відділу у справах молоді, учасника АТО, доцента Брославського Володимира Любомировича.

Вступне слово доцента В.Л.Брославського, учасника АТО

У своєму виступі Брославський В.Л. окреслив значення Євромайдану у процесі усвідомлення української ідентичності та подоланні комплексу меншовартості. Події Революції Гідності кардинально змінили ментальність українського народу, який зумів консолідуватись у відстоюванні своїх прав і свобод та протидії російській збройній агресії.

Професор Бармак Микола Валентинович відзначив участь студентів-істориків у подіях 5-річної давнини та поділився власними переживаннями, адже саме в цей час він очолював історичний факультет нашого університету.

Majdan_istorychnyj_1
Виступає професор М.В. Бармак

У свою чергу Богдан Брич, учасник Революції Гідності, розповів студентам про особливості самоорганізації людей на Майдані та відзначив ключове значення подій 5-річної давнини для українського державотворення. За словами Б. Брича Герої Небесної Сотні повторили подвиг спартанців при Фермопілах та героїв Крут.

Majdan_istorychnyj_2.
Згадуючи ті тривожні дні...

Активну участь в обговоренні взяли студенти і викладачі, зокрема професор Алексієвець Л.М., професор Алексієвець М.М., доцент Морська Н.Л., які дискутували та ділились своїми враженнями стосовно подій Революції Гідності та їх значення в історії України.

Majdan_istorychnyj_4.
«Ми не повинні зрадити Майдан!»

За інформацією відділу у справах молоді
ТНПУ ім В.Гнатюка