Студент ТНПУ ім.В.Гнатюка   бразилієць Рожеріо Мелло   надає особливого звучання творам Т.Г.Шевченка (ВІДЕО)

Студент ТНПУ ім.В.Гнатюка

бразилієць Рожеріо Мелло

надає особливого звучання

творам  Т.Г.Шевченка

Студент факультету іноземних мов ТНПУ ім.В.Гнатюка Рожеріо Мелло, уродженець з Бразилії за власної ініціативи з великим натхненням читає твори Т.Г.Шевченка.  Перебуваючи в Україні трохи більше року, він поставив собі за мету перш за все вивчити українську мову. Задум вдався завдяки наполегливості, тепер Рожеріо Мелло вільно говорить українською, чим  і подає приклад людям в усьому світі. "Заповіт" Тараса Григоровича Шевченка - світоча української літератури - Рожеріо Мелло вчив 16 днів. Рожеріо Мелло вже неодноразово публікував  відеозаписи  власного виконання поезій Т.Г.Шевченка, чим викликав захоплення і схвалення українців.

Кожну декламацію Рожеріо Мелло супроводжує зворушливою та щирою присвятою:
"Я присвячую це відео всім жертвам війни на Донбасі... Цей вірш я присвячую також жертвам Голодомору... Я присвячую всім людям, які мають віру. Я присвячую всім людям у різних містах Європи, які шанували моє перше проголошення з такою повагою та захопленням! Навіть з португальським акцентом я завжди намагаюся промовляти так, як це б робив Тарас Шевченко: з щирістю, з любов'ю до свого народу і з його душею!
Я присвячую це відео своїм друзям і моїй улюбленій родині. Нехай ви і ваша благословенна сім'я ніколи не відчуватимете недолік їжі та води!"

А 8 Березня 2019 р., напередодні уродин Великого Кобзаря Роджеріо Мело декламував уривок з поеми "Кавказ" біля пам'ятника Т.Г.Шевченку в Тернополі:
"І вам слава, сині гори,
Кригою окуті.
І вам, лицарі великі,
Богом не забуті.
Борітеся - поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!"
Відео тут

Цей виступ Рожеріо Мелло супроводжвав присвятою:

"
Щире пошанування Сергію Нізояну і усьому населенню, які роблять щось хороше для своїх братів у цьому світі."

10 березня Рожеріо Мелло взяв участь у міському концерті до 205-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка в Народному домі "Перемога".
Пропонуємо переглянути відео виступу.

Кожна декламація викликає багато схвальних коментарів, а нещодавно Рожеріо Мелло  запросили до участі в Міжнародному проекті-конкурсі "Тарас Шевченко єднає народи"!

Побажаємо нашому іноземному студенту, який так швидко і цілеспрямовано стає українцем, успіхів в конкурсі та ще багато радості та нових почуттів від знайомства з історією, культурою та традиціями України!

Рожеріо читає Шевченка

Відділ у справах молоді