До 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка факультет мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка представив святкову концертну програму (ФОТО)

До 205-річчя від дня народження

Тараса Шевченка

факультет мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка

представив святкову концертну програму

12 березня 2019 року в університеті за участю студентів та викладачів факультету мистецтв відбулася святкова концертна програма «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу…», присвячена 205-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. У кожного свій шлях до Шевченка, пізнання та осмислення творчості  українського Генія і Пророка.  Ця теза стала головною художньою ідеєю урочистого вечора.

Вітальне слово проректора з наукової  роботи та міжнародного співробітництва  Галини Іванівни Фальфушинської.
Вітальне слово проректора з наукової  роботи та міжнародного співробітництва  Галини Іванівни Фальфушинської

Впродовж концертної програми на слайдах експонувались живописні та графічні роботи викладачів та студентів кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання, що посилювало емоційну атмосферу концертних номерів, вказувало на універсальність та синкретизм поетичного слова Т. Шевченка.

Ведучі мистецької програми - Катерина Панасюк, Віктор Ясінський, Олена Зозуля, Богдан Сад

З перших номерів концертної програми слухачів полонив світ звуків і поетичних образів. Символічним видалося звучання слів пісні «Взяв би я бандуру» у виконанні чоловічого квінтету під керівництвом Заслуженого артиста України Дмитра Губ
`яка. В програмі звучали як класичні зразки  музичної шевченкіани («Прелюд пам`яті Тараса Шевченка» Я. Степового; «Світає», муз. О. Бобикевича; «Реве та стогне Дніпр широкий», муз. Д. Крижанівського; «Заповіт», муз. Г. Хоткевича та ін.), так і сучасна музична та поетична творчість, присвячена Кобзареві.

Хорова капела факультету мистецтв виконує  твір «Реве та стогне Дніпр широкий» (слова Тараса Шевченка, музика Данила Крижанівського). Диригент - Марія Іздепська-Новіцька
Хорова капела факультету мистецтв виконує  твір «Реве та стогне Дніпр широкий»
(слова Тараса Шевченка, музика Данила Крижанівського)
 Диригент - Марія Іздепська-Новіцька

Суголосними основній художній ідеї програми стали твори сучасних українських композиторів Мирослава Скорика («Листок до альбому»), Віктора Захарченка («Вітре буйний», слова Т. Шевченка), Олександра Осадчого («Шлях до Тараса», слова Юрія Рибчинського), Віктора Русака («Не тополю високую», слова Т. Шевченка). Доречним було звернення авторів та учасників дійства до творчості Святослава Вакарчука. Драматичним акцентом концертної програми стала його пісня «Мить», присвячена українським воїнам, у виконанні Тетяни Задорожної в супроводі інструментального ансамблю.

Тетяна Задорожна  виконує пісню «Мить» Святослава Вакарчука у супроводі інструментального ансамблю. Керівник – Тарас Видиш
Тетяна Задорожна  виконує пісню «Мить» Святослава Вакарчука у супроводі інструментального ансамблю
Керівник – Тарас Видиш

Впродовж виконання твору з екрана  у глядацьку  залу вдивлявся з портрета Тарас Шевченко пензля Романа Вільгушинського. У погляді поета зосереджені увага і водночас пересторога. Він неначе спонукає нас до мудрості і відповідальності за долю теперішнього і майбутнього поколінь.

Ліричним відступом концерту став «Листок до альбому» М.Скорика у  виконанні талановитого колективу, струнного квартету факультету мистецтв  під керівництвом Тараса Видиша.

Сучасне прочитання поезії Тараса Шевченка було відображене в хореографічній композиції за поетичними образами Кобзаря у виконанні лауреата сіжнародних та всеукраїнських конкурсів танцювального ансамблю «Веснянка» (художній керівник Людмила Щур), а також у живописному творі Михайла Кузіва. Засобами пластичного інтонування молодим артистам вдалось передати драматичні образи поезій Шевченка.

В концертній програмі брали участь хорові колективи факультету мистецтв: жіноча хорова капела під керівництвом Марії Іздепської-Новіцької, хорова капела «Освіта» (художній керівник і диригент Галина Яценко), а також інструментальний ансамбль «Музики» під керівництвом А. Баньковського, естрадний оркестр факультету мистецтв (художній керівник і диригент Назар Лещук). Як завжди, нас захоплює велич поетичного слова Т.Шевченка, велич України, коли ми слухаємо «Реве та стогне Дніпр широкий», натомість знову з тривогою та сумом дослухаємось до слів «Заповіту».

Звучить «Заповіт» (слова Тараса Шевченка, музика Гната Хоткевича) у виконанні хорової капели та оркестру факультету мистецтв. Диригує - Назар Лещук

Звучить «Заповіт» (слова Тараса Шевченка, музика Гната Хоткевича)
у виконанні хорової капели та оркестру факультету мистецтв
 Диригує - Назар Лещук

Поетичні твори Тараса Шевченка, Андрія Малишка, Михайла  Ткача прозвучали у виконанні студентів кафедри театрального мистецтва Василя Баранюка, Діани Кибало, Катерини Панасюк, Віктора Ясінського, Сада Богдана, Олени Зозулі.

В концертній програмі виступили солісти-вокалісти: заслужений працівник культури України Наталя Овод, Лауреати Міжнародних та Всеукраїнських пісенних конкурсів Уляна Шерстій, Діана Бернат, Руслана Копоть, а також Володимир Витрикуш та Христина Савка.

Упродовж концерту за роялем – Оксана Гиса, Ірина Кучма, Світлана Миськів, Оксана Юрчак, Максим Панасик.

Шлях до Т. Шевченка – це шлях впродовж всього життя, етапи якого вказують на рівень філософського осмислення творчості великого поета, духовну зрілість особистості. Сьогодні поезія Т.Шевченка застерігає нас та закликає до мудрості, виваженості та свідомої відповідальності за сьогочасне та майбутнє наступних поколінь.

Більше фото можна переглянути в альбомі

Доцент Проців Л. Й.