На факультеті  філології та журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка розпочалося  святкування 200-річчя з Дня народження Пантелеймона Куліша (ФОТО)

На факультеті  філології та журналістики
ТНПУ ім.В.Гнатюка
розпочалося  святкування 200-річчя
 з Дня народження Пантелеймона Куліша

Урочини «Перворядна зірка українського письменства» організували магістри групи мУМ-1 та студенти третього курсу групи УФ-31 під керівництвом доц.Любові Іванівни Царик.

Перворядна зірка українського письменстваНа святі були присутні студенти та викладачі факультету, які мали змогу поринути в атмосферу творчої спадщини Пантелеймона Куліша.

Родзинкою заходу стало уявне інтерв'ю, що провела Анастасія  Карпик з самим П. Кулішем, роль якого виконувала Марія Полиняк. Таким чином гості детальніше ознайомилися із особистим та творчим життя письменника. Впродовж свята лунали пісні та вірші із поетичних збірок автора.

Не оминули і перекладацьку діяльність П. Куліша. Уляна Думін та Марія Полиняк декламували поезії Шекспіра та Шіллера мовами оригіналів та їх переклади, здійснені письменником.

Звучить Шекспір мовою оригіналу та у перекладі П. Куліша (У. Думін і Ю. Нестерович)

Молитву, присвячену І. Пулюю, співавтору перекладу Біблії, читає О. Тихонюк
Молитву, присвячену І.Пулюю, співавтору перекладу Біблії, читає О.Тихонюк

Звичайно, говорили і про відомий історичний роман «Чорна рада», фрагменти екранізації якого можна було переглянути.

Всі присутні  вкотре переконалися у багатогранності цієї особистості: поет, прозаїк,  драматург, публіцист, перекладач, педагог, критик, редактор, видавець, мовознавець, громадський діяч.

Народна пісня у неперевершеному виконанні У. Шерстій

Поважні гості свята

Пісенне завершення свята
Пісенне завершення

На завершення заходу висловила  своє враження та слова подяки доц. Л.П.Вашків, заохотивши присутніх взяти участь в науковій студентській конференції за творчістю П.Куліша.

Студенти групи мУМ-1

Ітрина Наталія,