Як проходили Шевченківські дні на факультеті  філології і журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка (ФОТО)

Шевченківські дні

на факультеті  філології і журналістики

ТНПУ ім.В.Гнатюка

Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає
За вас правда, за вас слава
І воля святая!..

Т. Г. Шевченко

Кожен народ  має своїх духовні ідеали. Для українців духовною основою нації став Т.Г.Шевченко. Його безсмертна поезія залишиться актуальною на віки: «В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля»; «Якби ви вчились так, як треба, То й мудрость би була своя»; «Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь»; «Обніміться ж, брати мої, Молю вас, благаю!». Нас вражає сила поетової думки, її проникненість у майбутнє, віра в прийдешнє України. Своїм духовним зором він бачив через століття...

Перші весняні дні на нашій землі пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка. Доброю традицією є вшанування пам’яті Кобзаря на факультеті філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Цьогоріч Шевченківські дні проходили з 8 березня по 20 березня 2019 року. Студенти не просто вшановували пам’ять Кобзаря, а всім серцем відчули його невмируще слово.

Пісня На високій дуже кручі у неперевершеному виконанні Лісової Зореслави

Студенти групи УФа-12 під керівництвом к.ф.н., доц. кафедри теорії і методики української та світової літератури Скуратко Тетяни Миколаївни провели захід «Вогонь, запалений Тарасом, у  нашім серці не погас», під час якого звучало палке слово Кобзаря. Свято було надзвичайно затишним і атмосферним.

Ведучі свята

Завершився урочистий захід словами вітань та подяки декана факультету філології та журналістики д.ф.н., проф. Вільчинської Т.П., д.ф.н., завідувача кафедри теорії і методики української та світової літератури проф.Ткачука М.П. та к.ф.н., доц.Скуратко Т.М., яка наголосила, що Шевченко сучасний, модерний, прицитувавши І.Драча: «Скиньте  з  Шевченка  шапку. Та  отого дурного  кожуха.  Відкрийте  в  нім  академіка.  Ще  одчайдуха-зуха.  Ще  каторжника  роботи.  Ще  нагадайте  усім:  Йому  було  перед  смертю  всього  лише  сорок  сім».

Заключне слова декана факультету філології і журналістики д.ф.н., проф. Вільчинської Т. П.

Шевченкове величне слово звучало і на заняттях з історії української літератури, проведених к.ф.н., доц.Царик Л.І., к.ф.н., доц.Ткачуком О.М., д.ф.н., проф. Куцою О.П. Завершилися Шевченківські дні на факультеті філології і журналістики конкурсом на краще декламування поезії «Іду з дитинства до Тараса», організатором якого є к.ф.н., доц.Скуратко Т.М.

Учасники свята «Вогонь, запалений Тарасом, у  нашім серці не погас»
Учасники свята «Вогонь, запалений Тарасом, у  нашім серці не погас»

Шевченкове слово – величне, пророче, невмируще. Тож пам’ятаймо мудрі Кобзареві настанови!

Студентка групи УФа-12

факультету філології і журналістики