Участь студентів-перекладачів факультету іноземних мов ТНПУ ім.В.Гнатюка в благодійному медичному проекті: незабутні враження, досвід і теплі відгуки (ФОТО)

Участь студентів-перекладачів
факультету іноземних мов
ТНПУ ім.В.Гнатюка
в благодійному медичному проекті:
незабутні враження, досвід і теплі відгуки

Минулого тижня (з 10 березня по 15 березня 2019 року) студенти-перекладачі взяли участь у заході організованому Тернопільським обласним благодійним фондом «Фундація відкритих дверей», де спробували свої сили в усному (послідовному) перекладі у сфері медицини.

Цьогоріч до цієї благодійної акції на волонтерських засадах долучилися 10 студентів 1-4 курсів кафедри теорії і практики перекладу. Подія відбувалася у с.Остап’є Підволочиського району. В обов’язки студентів входило забезпечення міжмовної комунікації під час прийому лікарями пацієнтів, перекладацький супровід лікарів, які відвідували хворих на дому, допомога лікарям зі США у спілкуванні з місцевими жителями.

Команда наших студентів-перекладачів

Зосередженість перекладача- запорука успіху

Незважаючи на напружений графік роботи, студенти отримали неоціненний досвід як у сфері професійного, так і побутового спілкування - змогли покращити навички володіння розмовною англійською мовою, розширити екстралінгвістичні знання, вдосконалити перекладацькі вміння.

Відвідування хворих вдома

Візит до окуліста

Участь у таких заходах, на думку студентів-учасників проекту, допомогла їм відчути в реальних умовах всі особливості усного перекладу, визначити свої помилки і, зрештою, переконатися у правильному виборі майбутнього фаху.

Колектив кафедри теорії і практики перекладу щиро дякує «Фундації відкритих дверей» (Open Door Foundation), зокрема п.Наталії і п.Надії, та адміністрації ТНПУ ім.В.Гнатюка за надану можливість участі у цьому проекті.

Особлива подяка студентам, які прийняли цей виклик і гідно представили наш університет. Сподіваємося, що цей перший крок буде початком подальшої співпраці кафедри теорії і практики перекладу з  Тернопільським обласним благодійним фондом «Фундація відкритих дверей».

Завідувач кафедри теорії і практики перекладу
канд. філол. наук., доцент
Цепенюк Тетяна Олегівна

Відгуки і враження студентів

Скажу відверто, ніколи не думала, що я не злякаюсь такого челенджу. Це був справжній виклик для самої себе. І я надзвичайно вдячна нашому університету за змогу працювати з американцями, представниками організації GHO, які надають медичну допомогу та консультації в різних куточках України. Зазвичай вони їздять по селах, де такої допомоги потребують найбільше.

Цей тиждень був повний нових знайомств, історій і випробувань. І коли нам казали на початку, що останній день місії закінчиться слізьми і довгими прощаннями, то я просто не вірила. Та насправді так і було. За той короткий час ми встигли стати справжньою командою, яка допомогла не одній людині.

Такі місії показують життя без прикрас і після цього ти починаєш цінувати все, що ти маєш. Як підсумок просто хотілося б сказати просте, але щире дякую самій організації GHO, які стурбовані станом здоров'я інших націй і готові допомогти, Open Door Foundation за довіру та організацію, і звісно, нашому університету, що завжди тримає нас в курсі таких крутих подій.

Ольга Яцюк, студентка групи ПА-26

This week I will remember my whole life. I’m really grateful to be a tiny part of this wonderful “family”. All these people are the most kind personalities I have ever met. They give and don’t expect a respond. They try to show a hope when there’s no hope. They make me look at things from different perspective.

Sometimes that was hard. Waking up at 5.30 am, going to home visits, hearing heartbreaking stories, and seeing horrible diseases, trying not to cry... But all these things showed me that I have everything I need to be happy. I see and hear others, I can walk and run without any difficulties, I have a loving family, loyal friends and those who love me from the bottom of their hearts. Seeing all those people who don’t have all that simple things was hard. So, I want to bow to each of you who was there and helped them. You’re the greatest. Thank you for just being yourselves.

Тетяна Савків, студентка групи ПА-36

Я дуже задоволена, що взяла участь у цьому проекті! Незважаючи на дуже ранні підйоми практично безперервний потік відвідувачів, в мене та інших учасників залишились виключно позитивні емоції та щастя від отриманого досвіду. Це не лише чудова перекладацька практика, а й можливість допомогти потребуючим та завести нових друзів. Бажаю спробувати кожному!

Тетяна Савіцька, студентка групи ПА-16

Я надзвичайно вдячна за можливість, підтримку і досвід. Це той випадок, коли отримуєш більше ніж віддаєш. Я зустріла чудових людей і нових друзів. Надіюсь, нам ще не раз випаде нагода попрацювати разом.

Черненька Ольга, студентка групи ПА-27

Для мене це була не просто волонтерська робота, а ще й неоціненний досвід, глибока підтримка і віддача. Я вдячна команді GHO за щасливі миті та за прекрасних людей з глибокою душею та серцем.

Соломія Височанська, студентка групи ПА-27

Позитивні емоції від участі у проекті.
Позитивні емоції від участі у проекті

Більше фото дивіться в
альбомі