Студенти-журналісти ТНПУ ім. В. Гнатюка набиралися досвіду у Львові (ФОТО)

Студенти-журналісти ТНПУ ім.В.Гнатюка
набиралися досвіду у Львові

У четвер, 14 березня 2019 р., студенти першого курсу спеціальності «Журналістика» Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відвідали Львів, зокрема науковий відділ періодичних видань ім.Мар’яна та Іванни Коців Львівської національної наукової бібліотеки України ім.В.Стефаника, телерадіокомпанію «Люкс». Організували студентам навчально-пізнавальну екскурсію д.філол.н., проф.Наталія Поплавська, к.філол.н. Олеся Мединська та к.н.із соц.ком.Оксана Кушнір.

Студенти-журналісти ТНПУ у Львівській національній науковій бібліотеці
Студенти-журналісти  у Львівській національній науковій бібліотеці ім. Василя Стефаника

Завідувач наукового відділу періодичних видань, кандидат історичних наук Юрій Романишин ознайомив студентів з історією заснування ЛННБУ ім.В. Стефаника, однієї
з найдавніших книгозбірень із фондом більше трьох мільйонів томів, із стародруками, унікальними рукописами тощо.

Романишин Юрій, кандидат історичних наук, завідувач відділу періодичних видань  ім. Мар’яна та Іванни Коців ознайомлює медійників з першодруками та рідкісними виданнями, які зберігаються у бібліотец
Романишин Юрій, кандидат історичних наук, завідувач відділу періодичних видань ім.Мар’яна та Іванни Коців ознайомлює медійників з першодруками та рідкісними виданнями, які зберігаються у бібліотеці

Ми дізналися, що цінну частину фонду становлять західноукраїнські та еміграційні газети ХХ ст., а також видання польської і німецької періодики ХІХ – І половини ХХ ст.:
«Діло» (Львів);                                                «Наш стяг» (Чикаго);
«Прикарпатська Русь» (Львів);                      «Західні вісті» (Едмонтон);
«Руслан» (Львів);                                            «Канадійський Русин» (Вінніпег);
«Подільське слово» (Тернопіль);                   «Український Бескид» (Перемишль);
«Заря» (Берлін);                                               «Kurjer rolniczy» (Warszawa),
«Краківські вісті» (Краків);                            «Ziemia» (Kraków),
«Гайдамаки» (Нью-Йорк);                              «Dziennik polytechniczny» (Warszawa),
«Правда» (Філадельфія);                                 «Deutscher Buch und Steindrucker» (Berlin),
 «Correspondent für Deutschlandsbuchdrucker und Schriftgiesser» (Leipzig), а також газети:
«Dziennik Warszawski» (Warszawa);
«National Zeitung» (Berlin);
«Gazeta Lwowska» (Lwów);
«Gazeta Podkarpacka» (Stanisławow),
«Głos Polski» (Tarnopol) тощо.

Опісля відвідування бібліотеки студенти набиралися досвіду в ТРК «Люкс», до
складу якої входять радіостанція Lux FM, радіо «24», інтернет-видання Zaxid.net та телеканал «24».

Львівська  філія телеканалу «24»
Львівська  філія телеканалу «24»

Майбутні журналісти поринули в робочу атмосферу радіо «Люкс» і телевізійного каналу новин «24»,
де мали змогу поспілкуватися з висококваліфікованими фахівцями, які розповідали про виробництво радіо- та теленовин, специфіку роботи медійників у прямому ефірі, окреслили переваги та недоліки професії радіотележурналіста. Найцікавішою частиною візиту стали відвідини студій та ньюзрумів редакцій, у яких щодня готуються випуски новин Львівщини.

– Під час екскурсії я дізналася багато цікавої інформації, яка обов’язково знадобиться у фаховій діяльності. Особливо запам’яталася професійна гра ведучих радіо, за допомогою якої можна навчитися тримати увагу аудиторії та вдосконалити своє красномовство, – каже студентка-першокурсниця Софія Ковалко.

У редакції інтернет-видання Zaxid.net студентів гостинно зустрів головний редактор Олег Онисько, який розповів про особливості функціонування інформаційно-аналітичного ресурсу, поділився власним досвідом, а також дав цінні поради.

Майстер-клас від  головного редактора Олега Ониська
Майстер-клас від  головного редактора Олега Ониська

– У ході екскурсії провідні журналісти ознайомили нас із новими тенденціями подачі інформації, критеріями відбору тем, процесом творення новини, – зазначає студентка групи ЖУР – 1 Юлія Варчук.

Екскурсія до ЛННБУ ім.В.Стефаника та телерадіокомпанії «Люкс» не тільки залишила в студентів багато позитивних вражень, а й забезпечила важливими знаннями, які є суттєвими для професійного вдосконалення й обов’язково знадобляться для майбутньої журналістської діяльності.

Студентки групи ЖУР-1

факультету філології і журналістики