Науковці ТНПУ ім.В.Гнатюка  працювали у складі журі  IX Всеукраїнської учнівської олімпіади  з екології в Кременці

Науковці ТНПУ ім.В.Гнатюка
працювали у складі журі
IX Всеукраїнської учнівської олімпіади
з екології в
 Кременці

У Волинському ліцеї імені Нестора Літописця Кременецької районної ради, що на Тернопільщині, з 11 березня до 15 березня 2019 року тривав ІV етап IX Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.

В олімпіаді брали участь 80 юних екологів (35 учнів 10-их класів та 45 учнів 11-их класів), які приїхали до м. Кременець з 24 областей України та міста Києва.

До складу журі олімпіади з екології увійшли відомі науковці науково-дослідних установ та викладачі закладів вищої освіти України. 12 березня відбувся теоретичний тур змагання, а 13 й 14 березня юні екологи представляли свої наукові проекти.

Вражала широта науково-екологічних напрямків досліджень учнів. Особливо цікавими були екологічні проекти щодо використання сонячних батарей, вирощування енергетичних культур (міскантусу), використання живих організмів як індикаторів стану екосистеми, очистки води, переробки автомобільних шин тощо.

Для учасників олімпіади цей день став пам’ятним і визначним не лише завдяки презентації результатів своєї наукової діяльності, а й можливості поспілкуватися з науковцями і викладачами, отримати цінні поради стосовно покращення та удосконалення своєї роботи, її перспектив.

У роботі журі
IX Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології від Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка взяли участь декан хіміко-біологічного факультету, доктор біологічних наук, професор Дробик Надія Михайлівна, завідувач кафедри геоекології та методики викладання географічних дисциплін, доктор географічних наук, професор Царик Любомир Петрович, доцент кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін, кандидат біологічних наук Гуменюк Галина Богданівна, доценти кафедри геоекології та методики викладання географічних дисциплін Янковська Любов Володимирівна та Лісова Наталія Олегівна.

Члени журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології

Спостерігаючи за глибиною екологічних проектів, їх представленням, небайдужістю учнів до екологічних проблем сьогодення, з впевненістю можна стверджувати – наше майбутнє у надійних руках.

Бажаємо молодим науковцям не втрачати наснаги, а ще нових перемог та успіхів, адже попереду зовнішнє незалежне оцінювання та вступна компанія. Хай щастить Вам, наші юні екологи!

Доцент кафедри загальної біології
та методики навчання природничих дисциплін
к.б.н. Гуменюк Галина Богданівна