ТНПУ ім.В.Гнатюка: свято, у якому поєдналися час, зрілість і юність (ФОТО) (ВІДЕО)

ТНПУ ім.В.Гнатюка: свято,

у якому поєдналися час, зрілість і юність

Прикрасою насиченого святкування 79-річчя нашого рідного ТНПУ ім.В.Гнатюка став святковий концерт за участю студентів та викладачів університету.

Уже традиційно мистецька імпреза розпочалося із виконання «Гімну університету» (слова Івана Каплуна, музика Романа Стратійчука) хоровою капелою факультету мистецтв у супроводі естрадного оркестру (керівники – Галина Яценко та Назар Лещук).

З привітальним словом звернулися ректор університету, професор Богдан Буяк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ владика Теодор, міський голова Сергій Надал, заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик та заступник голови обласної ради Любомир Крупа. Офіційні слова виступаючих були зігріті і особистими спогадами про роки навчання у нашому виші.

Міський голова Сергій Надал вручає сертифікат нового рекорду ТНПУ ректору університету Богдану Буяку
Міський голова Сергій Надал вручає сертифікат нового рекорду ректору університету проф.Богдану Буяку

Ювілейний концерт поєднав дві тенденції: свідчення росту виконавського рівня колективів та виконавців, уже відомих університетській спільноті, громадськості міста, області, та народження нових творчих колективів, пошуку нових виконавських форм.

Серед дебютів – жіноче тріо у складі Марії Брикайло, Оксани Кручової та Оксани Мудрої (керівник – Тетяна Задорожна), інструментальний дует Тарас Видиш (скрипка) та Марія Водяна (альт), літературне читання у виконанні Катерини Панасюк (керівник – заслужений діяч мистецтв України, доцент Людмила Ванюга).

Жіноче тріо у складі Марії Брикайло, Оксани Кручової та Оксани Мудрої виконує вокальний твір «Золотоблакитна Україна» (музика Оксани Герасименко, слова Марії Чумарної) у супроводі оркестру

Тарас Видиш (скрипка) та Марія Водяна (альт) виконують «Пасакалію» Георга Генделя

Катерина Панасюк читає вірш «Горять книжки» Надії Красоткіної

Творче студентство факультету мистецтв було представлене учасниками і переможцями мистецьких конкурсів та фестивалів. Так, з Днем університету вітала володарка Гран-прі студентського пісенного фестивалю «Окрилені піснею» Дана Кравчук, переможці вокальних конкурсів Діана Бернат, Іван Водвуд, Анастасія Решнюк, Уляна Шерстій, Назар Сап’як та інші.

Теплий відгук слухацької аудиторії викликали творчі прем’єри, кавери всесвітньо відомих творів. Серед них – Лучіо Далла «Карузо» у виконанні хорової капели факультету мистецтв (солісти – Іван Водвуд, Назар Кріль та Володимир Витрикуш, керівник – Галина Яценко, концертмейстер – Оксана Юрчак), «I love Paris», який виконав струнний квартет у складі Надії Гарлінської, Юлії Бойчук, Марії Водяної та Мар’яни Дацишин (керівник – Тарас Видиш).

Уже традиційно яскраво і натхненно виступили улюбленці студентства – лауреат Міжнародного конкурсу танцювальний ансамбль «Веснянка» (керівник Людмила Щур), лауреат низки Міжнародних конкурсів інструментальний ансамбль «Музики» (керівник – заслужений працівник культури України, доцент Анатолій Баньковський, солісти – Христина Савка, заслужений працівник культури України Наталія Овод).

Хореографічна композиція «Українські вечорниці» у виконанні танцювального ансамблю «Веснянка». Керівник Людмила Щур
Керівник Людмила Щур

Емоційною кульмінацією святкової імпрези стало виконання сцени із оперети Імре Кальмана. Вихідна арія Сільви з оперети «Сільва» прозвучала у виконанні солістки магістра мистецтв Тетяни Задорожної та хорової капели «Освіта».

Зал активно і тепло підтримав виступ солістів естрадної студії «Аллєґро» Назара Сап’яка, Івана Водвуда, Степана Лоїка (керівник – Олена Буркацька).

Своєрідною «родзинкою» концерту став виступ іноземних студенток із факультету довузівської підготовки.

Студентки Центру довузівської підготовки Мета Ребекка (Демократична Республіка Конго) та Ннадозіе Джуліет (Нігерія) виконують пісню Шакіри «Вака-Вака»

Завершилося святкування 79-річчя Дня університету у стінах Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Тараса Григоровича Шевченка. Перед переглядом вистави свою альма-матер привітали студенти кафедри театрального мистецтва. Опісля університетська родина мала змогу переглянути музичну комедію-жарт «Як наші діди парубкували» за п’єсою Володимира Канівця. У виставі взяли участь викладачі та випускники кафедри театрального мистецтва. Захоплені майстерною грою, глядачі бурхливо аплодували акторам та вигукували «Браво!».

Отже, святкування Дня рідного Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка засвідчило – ми ростемо, розвиваємося, творимо! І… готуємося до 80-річчя!

Vivat, наш рідний ТНПУ ім.В.Гнатюка!

Доценти факультету мистецтв
І. Гринчук, Я. Топорівська