В ТНПУ ім.Гнатюка заклали «Капсулу часу» (ФОТО)

В ТНПУ ім.Гнатюка заклали «Капсулу часу»

Серед багатьох подій, що проходили в рамках відзначення Дня університету-2019, було і звернення до молоді майбутнього. Під час відкриття пам'ятника Біблії та Біблійного саду на території студмістечка заклали так звану "Капсулу часу", яку належить відкрити через 50 років.

Яким буде суспільство у другій половині 21 століття, точно спрогнозувати важко, адже бурхливий розвиток науки, і зокрема прикладних напрямків, вже зараз змінює наші можливості мало не щодня. Але в ТНПУ ім.В.Гнатюка впевнені - загальнолюдські цінності залишаться незмінними! Незмінно важливими залишаться екологічні аспекти життєдіяльності людини.

Капсула
Студенти ТНПУ ім.В.Гнатюка передають ректору звернення до нащадків

звернення нащадкам
Закладення "Капсули часу"

У зверненні до нащадків є, зокрема, такі слова.

"Дорогі друзі!

Закладаючи  цю капсулу, ми залишаємо вам не просто  словесне послання, а дорогоцінний скарб – Біблійний сад! У ньому дбайливо зібрані і виплекані рослини, які згадуються  у  Біблії.

Біблія  теж є скарбом – скарбом давнім,  унікальним, а разом з тим  і найпоширенішим ,  доступним кожному.  Біблію  передавали з покоління в покоління тисячі літ. Так збереглися для поколінь істини  Декалогу – істини життя ( не вбий,  не вкради).  Без цих істин людству загрожує розбрат і війни.

Зараз, навесні 2019 року, в благодатній квітучій Україні, котра зазнала пожадливих нападів східного сусіда, на планеті Земля, яка задихається від екологічних катастроф,  піднявшись над світом флори і фауни силою нашого розуму – силою створених нами машин, процесів, штучного інтелекту, ми гостро усвідомлюємо:  зовнішній світ вразливіший, ніж людина!  Мало не щодня зникають  біологічні види. види. А особливо вразливі рослини – мовчазні свідки наших злетів, вони щоденно дають поживу і зцілення нашому тілу, дарують радість і натхнення нашому розуму.  Оспівані в піснях, віршах, легендах, навіть відживши, вони віддають свою енергію Всесвіту.  Ми, користуючись  цими благами, розуміємо: не буде рослин – не буде і самого життя!  Ми маємо зберегти  їх, щоб передати нащадкам планету зеленою і квітучою..."

Наприкінці студенти ТНПУ ім.В.Гнатюка закликають молодь майбутнього докласти  зусиль, щоб кожне місто стало благодатним садом. А для здійснення цього побажання необхідно працювати вже зараз, і не лише плекати молоді деревця, а й насамперед берегти навколишнє середовище від агресивних впливів та  необдуманих дій: забруднення промисловими відходами та побутовим сміттям, пожеж, нераціонального природокористування тощо. Дотримуватися екологічної етики доступно кожному! Тож пам'ятаймо: майбутнє створюється сьогодні.

Відділ у справах молоді
ТНПУ ім.В.Гнатюка