Студенти факультету мистецтв   ТНПУ ім.В.Гнатюка іспит з народної музичної творчості   здавали в музеї (ВІДЕО) (ФОТО)

Студенти факультету мистецтв

ТНПУ ім.В.Гнатюка

іспит з народної музичної творчості

здавали в музеї

23 квітня в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбувся відкритий екзамен групи ММ-11 факультету мистецтв з народної музичної творчості. Студенти готувалися до екзамену уже з початку другого семестру, вивчаючи традиційні українські гаївки під керівництвом професора Олега Степановича Смоляка.

Студентки групи ММ-11 перед початком екзамену

Захід був присвячений весняному періоду, особливо, коли наші предки святкували Великий день, і тому до сьогодні він має назву Великдень. Стародавнє українське свято припадало на 25 березня. Лише з приходом християнства Великдень став рухомим святом. Наші предки зустрічали календарний рік, що колись припадав на 1 березня, і Великий день піснями. Пісні – це були своєрідні дохристиянські молитви, в яких закладена магія слова, магія руху, магія пантоміми, магія музики. Всі ці елементи повинні супроводжувати добро протягом усього року.

Саме такі пісні були представлені студентами на відкритому екзамені:

- «Подоляночка» – найдавніша пісня-гра;

Студенти виконують «Подоляночку»

- «Воротар, воротар» – пісня, якою зустрічали весну, адже вважалося, що вона приходить через небесні ворота;

Виконання гаївки «Воротар, воротар»

- «Вербовая дощечка» – ця веснянка давала можливість зійти весні по вербовому мості на землю;

- «Ми кривого танцю йдемо» – цю стародавню гаївку водили кривим танцем круг кожного дерева, бо воно вважалося священним;

- «А ми поле оремо» – веснянка, якою розпочиналися весняні польові роботи, нею запрошували дощі, хмари;

- «Зеленії огірочки» – найпоширеніша веснянка-гаївка, що збереглася до сьогодні;

- «Ти, мишенько, в поле» – гаївка, що співалася під час заходу сонця і за участю парубків, має в основі любовний характер;

- «На широкій Вкраїні» – пісня, що має національне забарвлення. Саме цією патріотичною веснянкою і завершився відкритий екзамен.

Група ММ-11 в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

Студентка групи ММ-11