Перший проректор ТНПУ ім.В.Гнатюка  презентував онлайн-платформу  для вимірювання якості  процесу викладання та навчання (ФОТО)

Перший проректор ТНПУ ім.В.Гнатюка
презентував онлайн-платформу
для вимірювання якості
процесу викладання та навчання

Сьогодні, 25 квітня, у ТНПУ ім.В.Гнатюка перший проректор університету, доктор педагогічних наук, професор Терещук Григорій Васильович презентував студентському активу он-лайн платформу для вимірювання якості процесу викладання та навчання. У презентації взяли участь голова студентського уряду Боднар Михайло, студентські декани та керівник навчально-методичного відділу Киданюк Андрій Володимирович.

Голова студентського уряду ТНПУ ім.В.Гнатюка Михайло Боднар

Керівник навчально-методичного відділу Киданюк Андрій Володимирович

З технічними вимогами та інструкцією щодо застосування цієї платформи ознайомив студентів Габрусєв Валерій Юрійович – керівник Центру дистанційної освіти та електронного навчання.
Перший проректор ТНПУ ім.В.Гнатюка, доктор педагогічних наук, професор Терещук Григорій Васильович

З вітальним словом виступив перший проректор Терещук Г.В. Зокрема, він зазначив, що 2-3 роки тому появились неоднозначні і навіть критичні оцінки відомих міжнародних рейтингів закладів вищої освіти. Визнається, що основними параметри оцінювання університетів мають бути не лише ті, що вимірюються публікаціями в індексованих наукометричними базами виданнях, а рівною мірою й індикатори, що вимірюють процес викладання та навчання. Адже університет – це не науково-дослідна установа, а заклад, що надає освітні послуги – готує фахівців.

Однією з сучасних спроб вирішення цієї проблеми можна вважати розроблені аналітиками Таймс у 2018 році Європейські рейтинги викладання (THE Europe Teaching Rankings). Саме на ці розробки зорієнтована он-лайн платформа для вимірювання якості процесу викладання та навчання, яку презентував Терещук Г.В. Насправді, це лише один з елементів системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в університеті.

Загалом ця система орієнтована на такі три стратегічні взаємопов’язані напрями:

1) інституційні зміни, що стосуються навчального процесу з метою  стимулювання викладачів і здобувачів вищої освіти до забезпечення якості;

2) перебудова підходів в організаційному забезпеченні якості викладання і навчання, зокрема за рахунок рефлексії – отримання зворотного зв’язку про якість освітніх програм та процес викладання від здобувачів вищої освіти;

3) впровадження студентоцентрованого навчання через забезпечення вільного вибору здобувачами компонентів освітніх програм та практичну спрямованість змісту освіти.

Презентація онлайн-платформи для вимірювання якості процесу викладання та навчання
Під час презентації онлайн-платформи для вимірювання якості процесу викладання та навчання

Студентський актив університету

Презентація інноваційної онлайн-платформи у ТНПУ ім.В.Гнатюка викликала у присутніх жвавий інтерес.

Присутні прийшли до висновку, що використання цілісної, багатокомпонентної системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в університеті підвищить ефективність навчально-наукових комунікацій та підвищить об'єктивність оцінки освітньої складової функціонування університетів.