Професійний обмін досвідом колеги з Німеччини з викладачами кафедри німецької філології  ТНПУ ім.В.Гнатюка  (ФОТО)

Професійний обмін досвідом
колеги з Німеччини
з викладачами кафедри німецької філології
ТНПУ ім.В.Гнатюка

Вивчення іноземних мов завжди було і залишається  невід’ємною частиною людського буття. У сучасному світі інноваційних технологій традиційні методики вивчення іноземних мов відходять на задній план. Із появою у вільному доступі планшетів, iPhone-ів, програмне забезпечення яких дозволяє встановлювати будь-які навчальні додатки, від електронних словників до тренажерів для практикування  граматичного та лексичного матеріалу, а також із використанням швидкісного Інтернету, вивчення іноземних мов традиційним шляхом вже не є актуальним. Можливості Інтернет-ресурсів з надзвичайно великою кількістю безкоштовних сайтів, численними відео та аудіо матеріалами, посилюють самостійну складову навчання.

Однак однією із найголовніших складових частин вивчення іноземних мов залишається практика спілкування, яку зазначені вище сучасні технології не можуть задовільнити  повною мірою. Таким чином, постає необхідність у появі нових методів вивчення іноземних мов, які б вдало поєднали традиційні методики із сучасними інформаційними технологіями, що забезпечить  якісне та практично спрямоване навчання. З огляду на це, на кафедрі німецької філології та методики навчання німецької мови відбувся навчально-методичний семінар на тему: "Інформаційні програми з вивчення мови - можливості та виклики", який на високому професійному рівні провела Christel Matzke, доцент Дрезденського технічного університету, яка перебуває в ТНЕУ в рамках Українсько-німецької факультет-програми ННІМЕВ.

Обмін досвідом викладання

Презентація теми.
 Презентація теми

Це вже друга поспіль зустріч з німецькою колегою, – перша відбулась у рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції  "Розвиток професійної майстерності педагога в умовах нової соціокультурної реальності". Тоді у майстер-класі для учителів німецької мови на тему: "Інноваційні технології для підвищення якості мовної освіти" взяли активну участь і наші студенти.

Тепла атмосфера спілкування

Доцент Christel Matzke люб’язно поділилась акуальними методами навчання німецької мови, які сприяють розвитку самостійного мислення і вмінню вирішувати завдання різної складності і спрямованості. Вони мають максимально професійне спрямування та розраховані на творчу діяльність і самостійну пошукову роботу. Це активні групові методи, притаманними ознаками яких є діалогічність спілкування, наявність зворотного зв’язку, активізація мислення та поведінки, рефлексія та підвищена емоційність.

Світлина на згадку

Щиро вдячні німецькій колезі за майстерний обмін досвідом. Загалом спілкування відбувалось у теплій та креативній атмосфері.

Доц. кафедри німецької філології та

методики навчання німецької мови

Н. В. Рокіцька