Шляхами української драматургії і театру:  нетрадиційне інтегроване заняття  на факультеті філології і журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка (ФОТО)

Шляхами української драматургії і театру:
нетрадиційне інтегроване заняття
на факультеті філології і журналістики
ТНПУ ім.В.Гнатюка

Цьогоріч п’єса Івана Котляревського «Наталка Полтавка» святкує 200 років з часу своєї дебютної постановки на сцені. Саме вона стала  першим драматичним твором нової української літератури і була одразу ж оцінена театральними діячами. Зокрема Іван Карпенко-Карий назвав її «праматір’ю українського народного театру». З того  часу драма ось уже протягом двох століть не сходить з театральної сцени.

Викладачі в ролі слухачів

Юні актори

Тьотя Мотя приїхали
 «Тьотя Мотя приїхали»

На честь відзначення славного ювілею студентки групи УФ-32 факультету філології і журналістики разом із викладачами Царик Любов’ю Іванівною та Данилевич Марією Миколаївною підготували і провели нетрадиційне інтегроване заняття з курсів історії української літератури та методики її навчання.

Бінарний формат посприяв тому, що студентки не лише підтвердили значимість творчості Івана Котляревського як драматурга, але і окреслили становлення українського театру з часів його виникнення. Так, розглядалися цікаві питання театральної  діяльності Івана Котляревського, Івана Карпенка-Карого, Миколи Куліша, які супроводжувалися інсценізацією уривків із п’єс «Наталка Полтавка», «Мартин Боруля», «Мина Мазайло».

Креативні рішення дівчат підтвердили, що за відсутності хлопців у колективі  існують різні можливості перевтілення у чоловічі образи, які дозволяють влучно передати спектр яскравих емоцій.

Загалом, академізм досить вдало поєднався із творчістю: учасники закріпили і поновили знання з історії та теорії літератури і отримали палітру приємних вражень.
Викладачі висловили свої міркування з приводу почутого й побаченого, заохотили присутніх продовжувати практику таких форм навчання, наголошуючи на значимості українського театру і драматургії.

Студентка групи УФ – 32
Фількевич Катерина