Міжнародне стажування викладачів   ТНПУ ім.В.Гнатюка у Польщі (ФОТО)

Міжнародне стажування викладачів

ТНПУ ім.В.Гнатюка у Польщі

З 1 по 5 липня 2019 року викладачі ТНПУ ім.В.Гнатюка Божук Т.І., Боднар О.І., Куций І.П., Шпак М.М., Чопик С.В. проходили міжнародне науково-педагогічне стажування за програмою підвищення кваліфікації  «The innovative methods and technologies of teaching: The newest in the European Educational Practice» у Вищій лінгвістичній школі (м.Ченстохова, Польща). Стажування відбулося за підтримки, організаційного забезпечення його проведення та особистої участі у ньому ректора ТНПУ ім.В.Гнатюка проф. Буяка Б.Б. в рамках договору про співробітництво з Вищою лінгвістичною школою у Ченстохові.

Викладачі ТНПУ на чолі з ректором проф. Буяком Б.Б. під час міжнародного стажування у Польщі

Метою стажування є підвищення рівня професійної компетентності науково-педагогічних працівників, обмін досвідом викладацької діяльності із зарубіжними колегами та налагодження нових наукових зв’язків.

У цьому році міжнародне стажування об’єднало викладачів з різних вищих навчальних закладів України. Серед учасників програми стажування були як молоді викладачі-науковці, так і завідувачі кафедр, професори та доценти. Вони мали змогу поспілкуватися з польськими колегами, які з власного досвіду розповіли про проблеми та перспективи організації
навчального процесу в закладах вищої освіти Польщі. Учасники стажування ознайомилися з інноваційними технологіями, методами та засобами навчання, зарубіжним досвідом реалізації навчальних проектів та отримання грантів для проведення наукових досліджень, обговорили шляхи співпраці щодо майбутніх спільних прикладних проектів. Крім того, українські науковці мали змогу скласти іспит на визначення рівня володіння іноземною мовою (англійською, польською) й отримати відповідний сертифікат.

Під час стажування викладачі нашого університету взяли участь у роботі ІХ Міжнародної та мультидисциплінарної наукової конференції ДИЛЕМИ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ «Виклики в освітньому процесі», яка відбулася 4 липня 2019 року у Вищій лінгвістичній школі в Ченстохові. На пленарному засіданні були представлені цікаві доповіді з різних галузей сучасної науки, відбулися надзвичайно змістовні дискусії між українськими та польськими науковцями.

Окрім обміну знаннями і досвідом
з представниками зарубіжної наукової спільноти, учасники стажування мали змогу й гарно провести культурно-відпочинкове дозвілля, ознайомитися з історією, мовою та культурою Польщі. Особливо запам’яталося викладачам духовне паломництво до Чудотворної ікони Божої Матері, що знаходиться на Ясній Горі в Ченстохові.

Таким чином,
міжнародне стажування сприяло не лише розширенню наукового світогляду, підвищенню професійної компетентності, а й культурному та духовному розвитку викладачів. На завершення усі учасники програми науково-педагогічного стажування отримали сертифікат міжнародного зразка.

Викладачі кафедри практичної психології разом з польським колегою

Спільне фото на згадку викладачів ТНПУ (Шпак М.М., Божук Т.І., Куций І.П., Чопик С.В.)

Отримання сертифікатів міжнародного зразка учасниками стажування

Викладачі університету повертались до Тернополя сповнені нових знань, позитивних емоцій та приємних вражень, переконані у тому, що міжнародне стажування сприяло їхньому особистісному зростанню та професійному самовдосконаленню. Що ж, тепер залишається втілити побачене і задумане у життя!

Доктор психологічних наук, доцент
М.М. Шпак