Історики ТНПУ ім.В.Гнатюка  здійснили цікаву подорож (ФОТО)

Історики ТНПУ ім.В.Гнатюка

здійснили цікаву подорож

Життя швидкоплинне. А студентське життя – й поготів! Так вважають студенти історичного та філологічного факультетів, що вперше подорожують разом. І знаходять можливість прожити його так, аби не втратити марно ані хвилини.

Перед літніми практиками вже вкотре історики вирушили в цікаву подорож, аби пізнати про минуле рідного краю не лише з підручників. Цього разу маршрут проліг замками Волині. Першим на шляху був відомий Тараканівський форт – грандіозне укріплення, що було споруджене в другій половині ХІХ ст. і вже застаріле на момент закінчення будівництва. Проте руїни його вражають нас і сьогодні своїми циклопічними масштабами.

Тараканівський форт. Історики, археологи і філологи вперше разом!

А ще хочу зацитувати пост другокурсниці Насті Павицької:

«Я досі під враженням від екскурсії в Тараканівському форті.

Раніше це була оборонна споруда ,але зараз це: зруйновані стіни арок, насипи цегли та таблички «Прохід заборонено» ,які нагадують декорації апокаліптичного фільму. Але незважаючи на свій занедбаний вигляд, Тараканівський форт приваблюює минулою величчю та дивовижним переплетінням підземних тунелів, що використовувалися для воєнних навчань та оборони.

Це місце недарма вважається одним із найзагадковіших та найстрашніших в Україні. Жителі намагаються обходити цю місцину стороною – ходять чутки про те, що в Тараканівському форті водяться привиди та нечиста сила. Пояснити таке явище просто – в воєнні часи тут загинуло безліч солдат, душі яких (згідно місцевим повір’ям) досі не можуть знайти спокій.»

В Луцькому замку розміщений чи не єдиний в Україні музей дзвонів. Невелика експозиція прив`ячена також реконструкції середньовічних облогових машин та механізмів. А башта Любарта дійсно варта бути одним із символів Волині. Фотографії на її фоні – мрія чи не кожного мандрівника.

Філологи, археологи та історики в столиці Любарта
Філологи, археологи та історики в столиці Любарта та атмосферному місті Лесі Українки

Цікавим було відвідування легендарної Пересопниці, де створене однойменне Євангеліє, на якому присягають Президенти України. Нажаль, музей вже був закритий, проте вдалось оглянути чи не єдині в Україні повномасштабні реконструкції дерев`яних укріплень ХІІ ст. Можливість відчути себе в ролі захисника й оточуючого більш ніж важлива.

Історично-філологічний симбіоз на батьківщині Пересопницького Євангелія

Реконструкція дерев`яних укріплень ХІІ ст.

Фінальним штрихом всієї подорожі було відвідування відомого “Тунелю кохання” поблизу Рівного. Це дійсно фантастичне місце. Він справді нагадує казковий тунель у майбутнє…

І наприкінці -- Тунель кохання
І наприкінці - "Тунель кохання"

Доцент кафедри історії України, археології