Викладачі  ТНПУ ім.В.Гнатюка  взяли участь у святкуванні  50-річчя етнографічно-меморіального музею  Володимира Гнатюка у Велесневі (ФОТО)

Викладачі кафедри теорії та методики
 української і світової літератури
 взяли участь у святкуванні

50-річчя
етнографічно-меморіального музею
Володимира Гнатюка у Велесневі

Володимир Михайлович Гнатюк – відомий фольклорист, етнограф, літературознавець, мовознавець, мистецтвознавець, перекладач, активний громадський діяч, академік АН України достойно пошанований своїми земляками. Багатогранний талант вченого зі світовим іменем, титанічну і невтомну працю на ниві української культури і, зрештою, його непересічну особистість широко висвітлює експозиція етнографічно-меморіального музею у селі Велеснів Монастириського району Тернопільської області, де народився і провів дитячі роки Володимир Гнатюк. На відміну від своїх попередників він разом із Іваном Франком, Федором Вовком, Філаретом Колессою, Володимиром Шухевичем був не лише збирачем і публікатором, а й дослідником народної творчості.

Урочисте відкриття свята

Вітальне слово директора Велеснівського музею Володимира Гнатюка  Р.Черемшинської
Вітальне слово директора Велеснівського музею Володимира Гнатюка  Р.Черемшинської

Учасники святкового дійства

Обласний комунальний етнографічно-меморіальний музей Володимира Гнатюка у Велесневі було відкрито 31 травня 1969 року значними зусилями Остапа Степановича Черемшинського. Сьогодні директором музею є краєзнавець, педагог, громадсько-культурна діячка Романа Степанівна Черемшинська.

Викладачі Тернопільського національного педагогічного університету під час святкування 50-річчя музею В.Гнатюка у Велесневі

Святкування 50-річчя музею Володимира Гнатюка у с.Велеснів

Ось уже 50 років обласний комунальний етнографічно-меморіальний музей Володимира Гнатюка є значним культурним і духовним центром Тернопільщини. Його працівники широко вивчають і пропагують наукову спадщину відомих фольклористів минулого, народне мистецтво сучасної України. У святкуванні 50-річчя музею взяли активну участь викладачі кафедри теорії і методики української та світової літератури Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (д.ф.н., проф. Ткачук М.П., д.ф.н., проф. Лановик М.Б., д.ф.н., проф. Лановик З.Б., к. ф.н., доц. Скуратко Т.М., к. ф.н., доц. Ткачук О.М.).

Студентка І курсу
факультету філології і журналістики