Доцент  кафедри англійської філології   Ольга Ладика представила ТНПУ ім.В.Гнатюка   у Contact-Making seminar “EduACTor for change”(ФОТО)

Доцент  кафедри англійської філології

Ольга Ладика представила ТНПУ ім.В.Гнатюка

у Contact-Making seminar “EduACTor for change”

Ольга Ладика, доцент кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови, як представник ТНПУ ім.В.Гнатюка  взяла участь у семінарі з будівництва партнерського проекту “EduACTor for change”, що відбувся в Маріапфар, Австрія. Семінар вирізнявся широкою географією учасників – загалом 47 представників країн Європи, Азії та Африки.

Ольга Ладика на семінарі “EduACTor for change”

Це був тиждень, протягом якого обговорювались питання освіти з прав людини, міжкультурне навчання, сприяння молодіжним ініціативам, соціально-культурна інклюзія, та багато інших, якими займаються організації-учасники. Інтеграція людей з різним національним походженням, релігією,
культурою, віком, досвідом, навіть життєвою філософією приємно здивувала та засвідчила, що усі об’єднані спільними мотивами та планами розвитку у освітньому середовищі.

Ольга Ладика на семінарі “EduACTor for change”

Семінар був прекрасною можливістю обміну досвідом та інформацією про реалізовані та заплановані освітні та молодіжні проекти. Учасники семінару дізнались про нові методи та можливості фінансування проектів, які, безумовно, стануть корисними в майбутньому для ТНПУ.

Під час семінару два дні були присвячені розробці нових проектів та налагодженні партнерства. Ольга Ладика, як представник ТНПУ ім. В. Гнатюка, взяла участь у плануванні та розробці трьох майбутніх проектів.

Активними учасниками заходу стали 47 представників країн Європи, Азії та Африки

Таким чином, ТНПУ ім. В. Гнатюка долучився до команди учасників з 7 різних країн, а саме Ізраїлю, Іспанії, Португалії, України, Польщі, Арменії та Росії. Назва майбутнього дворічного проекту – «Innovation on Education – Filling the GAPS». Поштовхом для об’єднання освітян була спільна потреба у покращенні можливостей фахівців у галузі освіти на національному та міжнародному рівнях. Проект має на меті підтримувати педагогів як лідерів інновацій у інклюзивній освіті, соціальному різноманітті, розширити можливості освітян для їх кар'єрного розвитку, сприяти включенню неформальних засобів навчання у формальний навчальний процес та налагодити міцні зв'язки між різними навчальними закладами на місцевому, регіональному та національному рівнях. Участь у проекті сприятиме міжнародному обміну передовим педагогічним досвідом. Сплановано низку тренінгів, воркшопів та заключну конференцію “Education challenges in a global world: opportunities for innovative programs”.

Робота в групах  над розробкою нових проектів
Робота в групах  над розробкою нових проектів

Назва іншого пілотного проекту – «EduHub», організаторами якого є представники з 9 різних країн, а саме з Азербайджану, Австрії, Грузії, Єгипту, Німеччини, Палестини, Польщі, Росії та України. Його метою є підвищення обізнаності та використання сучасних цифрових інструментів навчання для освітян, працівників з молоддю, вчителів та людей, що займаються самоосвітою. Команда вже визначила можливості фінансування та налагодила канали зв'язку, щоб завершити та подати проект.

Ще один проект «More Than Culture» передбачає міжнародний обмін студентами і спрямований на забезпечення міжнародного міжкультурного досвіду, міжнародної мобільності молоді та підвищення їхньої обізнаності про культурні стереотипи, упередження та правила поведінки у полікультурному суспільстві. У цьому проекті беруть участь представники з Німеччини, Ізраїлю, Польщі та України.

На семінарі панувала творча атмосфера

Семінар «EduACTor for change» був проведений спільними зусиллями Generation Europa (Австрія) та Academy of Іnnovation (Росія) в рамках програми Erasmus+. Тиждень у Альпах дав можливість не лише обмінятися контактами, а й окреслити майбутню подальшу співпрацю та здійснити перші кроки для майбутніх проектів між багатьма учасниками проекту.

Міжкультурна мозаїка учасників чудово поєдналась з неймовірною красою австрійських Альп. У підсумок хочеться сказати – «Every end is a new beginning» (кожен кінець – новий початок).

Так що, стежте за новими проектами у 2020 році!

Ми найкращі, а ви з нами!

Ольга Ладика