ПрофесорТНПУ ім.В.Гнатюка  взяла участь   в урочистому вшануванні пам’яті   Патріярха Йосифа Сліпого у Заздрості (ФОТО)

ПрофесорТНПУ ім.В.Гнатюка

взяла участь в урочистому вшануванні пам’яті

Патріярха Йосифа Сліпого у Заздрості

У Заздрості 7 вересня 2019 року відбулося урочисте вшанування пам’яті Патріярха Йосифа Сліпого у 35-ті роковини відходу у вічність під назвою «Шлях у безсмертя». Захід було зорганізовано за ініціятиви Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А) та за всебічної підтримки його Представництва в Україні. Подія зібрала «в розсіянні сущих» з різних областей України, а також з Бельгії, Італії та США.

Панахиду за упокій душі Ісповідника Віри відслужив Президент Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» в Римі о. Марко-Ярослав Семеген у співслужінні Ректора Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріярха Йосифа Сліпого о. Івана Римара. Почесну варту біля погруддя Патріярха несли курсанти Військово-морського ліцею м. Одеси на чолі з заступником начальника ліцею з навчальної роботи капітаном 2-го рангу Сергієм Плехуном.

Урочисту програму, що її вела Голова Представництва ТСС А в Україні Данута Іванкович, відкрили привіти від Голів Товариств «Свята Софія» у Римі о. Марка Семегена та у Бельгії Петра Фірмана, начальника управління охорони культурної спадщини, релігій та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації Ігоря Кульчицького та капітана Сергія Плехуна.

Відтак, відбувся показ документального фільму «Блаженніший», що його презентувала режисер Олена Мошинська та продюсер Павло Казанцев. Стрічка є продовженням першого фільму «Справа «Рифи», який вийшов у 2017 році до 125-ліття з дня народження Йосифа Сліпого  (фільм розповідав про репресії і насильну ліквідацію УГКЦ радянським режимом, про 17 років сибірської неволі Патріярха Йосифа). Фільм можна переглядати у двох мовних версіях: українською і англійською мовами у соціальній мережі YouTube. Друга частина охоплює період його життя  і служіння у «вільному світі», а саме від моменту звільнення з сибірської неволі у 1963 році до його смерті у 1984 році. Фільм розповідає про три ключові теми у служінні Патріярха: розвиток богословської освіти, відновлення і розвиток східного монашества, розбудова патріярхату.

Презентація документального фільму "Блаженніший" (режисер - Олена Мошинська)Презентація документального фільму "Блаженніший" (режисер - Олена Мошинська)

Настанови Блаженнішого і на сьогодні є актуальними: «Великого бажайте», «Будьте єдині у вірі», «Полюбіть науку, плекайте і збагачуйте її своєю працею і своїм знанням», «Любіться між собою, бо часу залишилося обмаль», «Думайте наперед, на 50 років».

Було презентовано україномовний переклад роману австралійського письменника Мориса Ланґло Веста «Черевики рибалки» (перекладач І. Іванкович та директор видавництва «АРТОС» Михайло Перун). Фундаментом для головного героя книги – Кирила Лакоти – послужив життєвий подвиг Ісповідника Віри Патріярха Йосифа Сліпого. Книжка здобула всесвітню популярність, займаючи перше місце в рейтинґу бестселерів журналу «The New York Times» із загальним тиражем проданих книг понад 12 мільйонів примірників. 1968 року роман було екранізовано, а роль Кирила Лакоти зіграв Ентоні Квін.

Мистецькою окрасою події стала прем’єра арії «Спомин» на слова Ірини Іванкович та музику композитора Василя Пилипчака у виконанні артистів  Тернопільської обласної державної філармонії: академічного камерного хору «Бревіс» (головний диригент Заслужений артист України Святослав Дунець), соліста Лавреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Володимира Шагая та камерного оркестру під орудою головного диригента Кирила Семенченка.

Голова Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США Ірина Іванкович, колишня студентка, подарувала книгу рідному університету
Подарунок ТНПУ ім.В.Гнатюка від колишньої студентки, а тепер -Голови Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А), Ірини Іванкович Подарунок ТНПУ ім.В.Гнатюка від колишньої студентки, а тепер -Голови Релігійного  Товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А), Ірини Іванкович

Прем'єра арії "Спомин" у виконанні артистів  Тернопільської обласної державної філармонії

Прем'єра арії "Спомин" у виконанні артистів Тернопільської обласної державної філармонії